BMC trailfox TF01 – pierwszy enduro z osprzętem XTR Di2

BMC trailfox TF01 został pierwszym rowerem enduro wyposażonym w elektroniczny osprzęt Shimano XTR Di2. Stworzona z myślą o górskich wyzwaniach grupa osprzętu umożliwia m.in. indywidualne programowanie z uwzględnieniem spersonalizowanych ustawień, odpowiednich dla preferowanego stylu jazdy.

Osprzęt Shimano XTR Di2 zadebiutował w ubiegłym roku, podczas Pucharu Świata UCI w Albstadt. Jednym z testujących nową grupę był Julien Absalon z BMC MTB Racing Team. W drugiej połowie lutego – na obozie szkoleniowym we włoskim Finale Ligure – rozpoczęto kolejne testy. W nowy osprzęt wyposażono tym razem model trailfox TF01, a testującym został François Bailly-Maître.

Pierwsze wrażenia okazały się bardzo pozytywne. Jak stwierdził francuski kolarz, XTR Di2 jest naprawdę szybki i precyzyjny, a jednym z plusów jest to, że można go łatwo programować, by dostosować system do różnych stylów jazdy.

BMC trailfox TF 01 z osprzętem Shimano XTR Di2 02 (mat. pras.)

System Synchro Shift pozwala na zmianę biegów za pomocą tylko jednej manetki. Można niezależnie zmieniać pozycję dźwigni w manetce. Jest to przemyślane rozwiązanie – nie tylko ze względu na estetykę, ale zapewnia też łatwą obsługę. Cały system zintegrowano z ramą” – wyjaśnia Bailly-Maître.

Według kolarza BMC, kolejną pozytywną cechą nowej grupy jest jej lekkość i zauważalna w trakcie jazdy cichość.

Jestem naprawdę szczęśliwy i bardzo dumny, że wybrano mnie na pierwszego kolarza enduro, który będzie jeździć z Di2. Wspaniale widzieć, że taka firma jak Shimano wspiera nas w 200 proc. Daje mi to dodatkową motywację do ciężkiego treningu” –  zapewnia Bailly-Maître.

Na początku marca François Bailly-Maître poleci do Nowej Zelandii, aby przygotować się do pierwszej rundy Enduro World Series (28-29 marca br.).

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz