Głowno Gold Race 10 czerwca: siła w nogach i moc w głowie

Kolejny wyścig Cezarego Zamany to zmagania na trasie, gdzie formę przed Tour de France szlifował Dariusz Baranowski, wielokrotny kolarski mistrz Polski. W Głownie nie obejdzie się bez walki na łokcie, ale na szosie równie istotna będzie silna psychika.

Na zawodniczki i zawodników czeka trasa o urozmaiconym profilu. Największe szanse, by stanąć na najwyższym miejscu podium mieć będą wszechstronni kolarze. Tacy, którzy odnajdą się na interwałowych odcinkach, nie stracą oddechu przy kilku podjazdach, a na płaskim fragmencie potrafią zainicjować skuteczną ucieczkę. W Głownie będzie można się rozpędzić do znacznych prędkości, ale – uwaga! – nie braknie wymagających uwagi zakrętów. Można też szykować się na sprinterski finisz na ostatniej długiej prostej, kończącej zmagania na dystansach Pro i ½ Pro. Kluczowe będzie więc dobranie odpowiedniej taktyki i jej konsekwentna realizacja przez cały wyścig.

„Tak jak na słynnym klasyku z tryptyku ardeńskiego Amstel Gold Race, tak i w Głownie faworyzowani będą kolarze potrafiący sprawnie pokonywać kolejne, następujące jeden po drugim wzniesienia. Walkę o triumf utrudnić może wiatr, który na otwartych przestrzeniach rozciągnie peleton, a może i niejednemu kolarzowi rozwieje marzenia o zwycięstwie” – przewiduje Cezary Zamana, dyrektor sportowy wyścigu oraz całego cyklu Road Tour.

By w zbliżającym się wydarzeniu wypaść jak najlepiej, 3 czerwca o 11.00 z Placu Wolności w Głownie wyruszyć będzie można na oficjalny objazd trasy. Poprowadzi go sam gospodarz tamtejszych terenów, czyli Dariusz Baranowski.

Motywacja do ścigania będzie większa ze względu na zaangażowanie sponsora, firmy EL-IN. Dla zwycięzców w kategorii Mężczyźni Pro Open i Kobiety ½ Open przygotowała nagrody finansowe.

Obok dorosłych, na starcie w Głowie stanąć mogą też dzieci do 9. roku życia. Dla nich zorganizowany będzie bezpłatny wyścig z Rybką MiniMini. Zapisy od 9.00, a start zmagań najmłodszych o 12.00. Na wszystkich czekają pamiątkowe upominki.

Honorowy patronat nad wyścigiem objął Burmistrz Głowna, a Urząd Miejski w Głownie jest współorganizatorem wydarzenia.

Czerwcowy wyścig kontynuuje tegoroczny charakter Road Tour: jest on wzorowany na atrakcyjnych, dynamicznych wiosennych klasykach. To ich atmosferę stara się jak najwierniej stworzyć podczas swoich imprez. Głowno Gold Race to bezpośrednie nawiązanie do Amstel Gold Race, będące ważnym punktem w wiosennym kolarskim kalendarzu. Zwyciężają w nim przede wszystkim sportowcy sprawnie radzący sobie podczas wspinaczek i jazdy przy silnie wiejącym wietrze. Kto zatriumfuje w Głownie? Odpowiedź poznamy już 10 czerwca.

Objazd trasy Głowno Gold Race – 3 czerwca

Plac Wolności w Głownie, godz. 11.00

Głowno Gold Race – 10 czerwca

Biuro, start i meta: teren rekreacyjny nad zalewem Mrożyczka w Głownie, ul. Zgierska 8/10

1/2 Pro, 57 km – start: 10:30

Pro, 100 km – start: 13:00

Dodaj komentarz