Garmin MTB Series 2020 z nowym dystansem! Zapisy od 3 lutego!

Kwiecień po raz kolejny będzie miesiącem, w którym fani dwóch kółek będą mogli rywalizować podczas wiosennej edycji cyklu Garmin MTB Series! Trzy etapy zmagań odbędą się tradycyjnie: w Gdańsku (5 kwietnia), Kolbudach (19 kwietnia) i Sopocie (26 kwietnia). Po raz pierwszy w historii będą do wyboru aż trzy dystanse! Zapisy ruszają w poniedziałek 3 lutego o godz. 12:00 na oficjalnej stronie cyklu.

„Cieszymy się bardzo, że wiosenna edycja cyklu odbędzie się po raz kolejny, tym bardziej, że będzie to edycja wyjątkowa. W ostatnich latach zawodnicy rywalizowali na dystansach MINI i MAXI, ale od tej edycji wprowadzamy najkrótszy dystans FUN, który w każdej lokalizacji będzie liczył ok. 10 km. Jest to ukłon dla wszystkich, którzy obawiali się, że nie poradzą sobie z dłuższą trasą, a chcieliby spróbować startu w zawodach. To jeszcze nie wszystko! W Garmin MTB Series 2020 stawiamy na charytatywność, a dodanie kolejnego dystansu niesie za sobą ideę pomocy. Za każdy przejechany km wszystkich uczestników dystansu FUN przekażemy złotówkę pochodzącą z opłat startowych na rzecz OTOZ Animals Schronisko „Ciapkowo” z Gdyni. Darowizna będzie wsparciem na rzecz potrzebujących psów i kotów. Każdy może pomóc jednocześnie robiąc coś dla siebie”. – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

Garmin MTB Series to największy cykl maratonów kolarstwa górskiego, rozgrywany na Pomorzu od 2014 r. Od chwili powstania cieszy się niesłabnącą popularnością amatorów dwóch kółek. Od 2018 roku w ramach cyklu rozgrywane są dwie edycje: wiosenna i jesienna, co daje łącznie sześć etapów zmagań.

Trzecią, wiosenną edycję tegorocznego cyklu ponownie rozpocznie rywalizacja w Gdańsku, a kolarze będą się ściągać po ścieżkach wytyczonych w Lasach Oliwskich 5 kwietnia (niedziela). Gospodarzem drugiego etapu edycji będą Kolbudy, gdzie zawody odbędą się 19 kwietnia (niedziela). Finałowy etap zmagań zostanie rozegrany 26 kwietnia (niedziela) w Sopocie.

Pierwszy raz do wyboru w każdej z lokalizacji będą trzy dystans: FUN ok. 10 km, MINI ok. 25 km oraz MAXI ok. 50 km. Zapisy na wiosenną edycję Garmin MTB Series 2020 ruszają już w poniedziałek – 3 lutego2020 o godz. 12:00. Aby zapisać się na zawody trzeba będzie wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu www.mtbseries.pl.

RABATY!

Obowiązują rabaty przy zapisach na 2 imprezy edycji (po 5 zł na każdą, łącznie 10 zł) oraz na trzy imprezy edycji (po 10 zł na każdą, łącznie 30 zł zniżki). Na pierwszych 100 zgłoszonych zawodników, którzy dokonają rejestracji na dowolną ilość imprez wchodzących w skład wiosennej edycji Garmin MTB Series 2020 czeka specjalny rabat.

Jesienna edycja cyklu podobnie jak w latach poprzednich odbędzie się na przełomie września i października. Zapisy wystartują po zakończeniu edycji wiosennej.

Dodaj komentarz