Finał Garmin MTB Series 2017 już w najbliższą niedzielę w Rumi!

Cykl Garmin MTB Series na stałe zakorzenił się Rumi i to właśnie tu 8 października, kolejny raz, odbędzie się finał cyklu. Kolarze spotkają się na starcie ostatniego etapu tegorocznego cyklu i będą walczyć o ostateczny podział miejsc w klasyfikacji generalnej. Zapowiada się zatem niezwykle zacięta rywalizacja na trasie, która dostarczy wielu emocji kibicom!

Rumia położona na Pobrzeżu Kaszubskim, oddalona jest zaledwie 15 minut jazdy samochodem od Gdyni.  Leżąca nad urokliwą Zagórską Strugą – Rumia, wspólnie z Wejherowem i Redą tworzy Małe Trójmiasto Kaszubskie. Okolice Rumi to strome wzgórza, gęsto porośnięte lasami, które przypominają obszary podgórskie, a dolina Zagórskiej Strugi przypomina górski wąwóz. W takich okolicznościach przyrody będą mieli okazję ścigać się zawodnicy, którzy wezmą udział w finałowych zawodach Garmin MTB Series Rumia 2017.

Etap w Rumi jest bez wątpienia najtrudniejszym technicznie etapem tegorocznej edycji zawodów.

Zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse MINI – ok. 28 km oraz MAXI ok. 56 km na wymagającej trasie. Została ona zaplanowana tak, żeby zawodnicy nie mogli narzekać na nudę. Mnóstwo ciekawych momentów, przewyższeń, podjazdów oraz zjazdów. Trasa jest momentami ekstremalna, będzie więc wyzwaniem dla wszystkich lubiących prawdziwe MTB. Charakteryzują ją przede wszystkim techniczne podjazdy, obfitujące w błoto i korzenie. Na ostatnich kilometrach trasy na zawodników czeka szybki singiel. Takie walory trasy gwarantują ciekawe widowisko.

Start i meta zlokalizowane będą w jednym miejscu, przy ulicy Polnej w Rumi. Będzie to atrakcyjne i wygodne zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Zawody w Rumi zakończą tegoroczny cykl Garmin MTB Series 2017. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą cały cykl otrzymają koszulki finisherów!

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w zawodach MTB, a pozostałych do kibicowania zawodnikom na trasie!

To już ostatni moment, żeby zapisać się na zawody w Rumi. Wystarczy wypełnić formularz na oficjalnej stronie zawodów: www.mtbseries.pl.

Dodaj komentarz