Elektryzująca informacja: Shimano STEPS w rowerach MTB

Odkrywaj nowe tereny z SHIMANO STEPS MTB Komponenty SHIMANO STEPS MTB dostarczają maksimum przyjemności, niezależnie od poziomu wysiłku. Oznacza to, że możesz zwiększyć swój zasięg aby odkrywać i zdobywać nowe tereny.

Elektryczne rowery górskie wyrównują szanse między rowerzystami o różnym poziomie zaawansowania. Podjazdy stają się przyjemnym wyzwaniem, będącym w zasięgu ręki każdego rowerzysty. A jeśli można szybciej wjechać na górę, to i dłużej można cieszyć się jazdą z górki.

To wszystko możliwe jest dzięki lekkiemu napędowi E8000 zaprojektowanemu tak, by działał intuicyjnie i zapewniał uczucie naturalnej jazdy. Dzięki kompaktowej budowie, producenci będą mogli stosować ramy z krótszą podporą łańcucha, zapewniając lepszą sterowność. Korba z wąskim Q–factorem sprawia, że rowerzyści czują się jak na zwykłym rowerze górskim. Istotne również jest to, że wspomaganiem sterujemy manetką po lewej stronie kierownicy, do wyboru są trzy poziomy: Eco, Trail i Boost.

Shimano-STEPS-MTB_3

Komponenty

Shimano wprowadziło komponenty rowerów elektrycznych do jazdy miejskiej (E6000) już w 2013 roku.  Obecnie dzięki zdobytej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu w dostarczaniu komponentów do rowerów MTB, Shimano stworzyło napęd E8000. Napęd ten został przygotowany z myślą o trudnym terenie i wymaganiach górskich e-rowerów. Jednocześnie zaprojektowano go tak, aby jadąc móc doświadczać naturalnych wrażeń z jazdy górskiej.

  • Komponenty SHIMANO STEPS E8000 MTB zawierają silny napęd (DU-E8000)
  • Napęd zasilany jest baterią o dużej pojemności 500Wh (BT-E8010), w komplecie z mocowaniem (BM-E8010)
  • Siła napędowa przekazywana jest przez specjalne ramiona mechanizmu korbowego (FC-E8050/E8000) i tarczę 34T lub 38T (SM-CRE80-B/CRE80), które połączone są z dodatkową prowadnicą łańcucha (SM-CDE80)
  • System można kontrolować dzięki montowanemu na kierownicy licznikowi (SC-E8000) i przełącznikowi FIREBOLT (SW-E8000-L). W skład systemu wchodzi również czujnik prędkości (SM-DUE10) przy tylnym kole
  • Pozostałe komponenty układu napędowego mogą być zastąpione przez Shimano Di2 MTB (XTR/XT) lub mechaniczną przerzutkę tylną 10 lub 11-rzędową
  • Nowy system SHIMANO STEPS MTB można parować przez Bluetooth z oprogramowaniem E-TUBE, co pozwala na zmianę i spersonalizowanie ustawień za pomocą komputera, tabletu lub smartphona

Bateria_Shimano-STEPS-MTB

Silnik SHIMANO STEPS MTB generuje moment obrotowy 70 Nm i został zaprojektowany aby zapewniać przyjemność z każdej chwili jazdy.

Część napędowa jest umieszczona w trójkątnej formacji wokół suportu, co jest zarówno bezpieczne jak i efektywne. Kompaktowy design zawiera również system chłodzenia, tak aby chronić silnik przed przegrzaniem.

Zachowanie naturalnego poczucia podczas jazdy było istotnym czynnikiem przy tworzeniu komponentów STEPS MTB. Rowerzyści pedałują dokładnie w ten sam sposób, natomiast mogą wybrać poziom wspomagania, z którego chcą skorzystać. Mogą także zmieniać przełożenia tak jak w tradycyjnym rowerze górskim z 10- lub 11-koronkami.

Kompaktowy napęd dostosowany jest do ramy z krótszą dolną rurką tylnego widelca, tak aby zapewnić rowerom wyposażonym w E8000 sterowność jak w zwykłym rowerze górskim. Wąski Q-factor i korba DEORE XT sprawiają, że jazda jest bardziej naturalna.

Silnik zasilany jest trwałą, wodoodporną i wyprofilowaną baterią o pojemności 500Wh, która zamocowana jest na rurze skośnej. Uchwyt mocno trzyma baterie w miejscu przymocowania nawet podczas jazdy po nierównym terenie. Aby naładować baterię, wystarczy ją wysunąć z rury za pomocą prostego mechanizmu umieszczonego po bokach baterii.

Puste (FC-E8050) lub pełne ramiona (FC-E8000) korby połączone są z silnikiem. Oba typy dostępne są z tarczami 34T lub 38T (SM-CRE80-B/CRE80) dla kaset 10- lub 11-zębatkowych. Tarcze są wytworzone w technologii Shimano’s Dynamic Chain Engagement i razem z dodatkową prowadnicą łańcucha (SM-CDE80) zapewniają jego doskonałe trzymanie.

Użytkownik może szybko sprawdzić na kolorowym wyświetlaczu LCD aktualny bieg, wybrany poziom wspomagania i stan naładowania baterii.

Możemy zmieniać poziom wspomagania dzięki manetce przy kierownicy. Do wyboru warianty Eco, Trail i High Power oraz opcja Power Walk.

Komponenty SHIMANO STEPS MTB będą dostępne od października 2016. Przygotuj się na odkrywanie nowych tras tej jesieni!

Dodaj komentarz