Dukla Wolf Race – jedyny etapowy wyścig w południowo-wschodniej Polsce

W dniach 4-6 maja 2018 roku odbędzie się jedyny w południowo-wschodniej części Polski etapowy wyścig kolarski – Dukla Wolf Race 2018. Trasa będzie prowadzić przez Krainę Łemków w dzikich zakątkach Beskidu Niskiego. Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli.

Start i meta pierwszego etapu Dukla Wolf Race zlokalizowana jest przy Domu Ludowym w Wietrznie. Rollercoaster Wietrzański zaczynamy drogą asfaltową, jadąc około 1,5 km pod górę ze średnim nachyleniem 4,9%. Dojeżdżamy do farm wiatrowych i odbijamy w prawo zjeżdżając w las. Leśnymi singlami przemieszczamy się około 7 km, a licznik zliczy nam 263 m przewyższeń. Będziecie poruszali się fragmentem ścieżki „Tam, gdzie chadzali wojowie”; otwartej w zeszłym roku. Dom Ludowy w Wietrznie będziemy mijali drugi raz, by po kilku metrach odbić w lewo, mijając z prawej strony drewniany kościół parafialny z 1752 r. Na 10 km będzie zlokalizowany pierwszy bufet, od którego rozpoczyna się delikatny 3,5 km podjazd (utwardzona nawierzchnia), a po nim ponad 2,5 km zjazd, który zaprowadzi nas ponownie w leśne podłoże. Od 16 km wyczerpujący podjazd ścieżkami leśnymi, prawie 4 km z maksymalnym nachyleniem 18,1%. Przewyższenie na tym krótkim odcinku to 175 m. Po nim prawie 3 km zjazd i krótkim odpoczynku czekał na was będzie podjazd 4,5-kilometrowy ponownie w okolice farm wiatrowych. Skręcamy w lewo i ponownie jesteśmy na leśnym podłożu. Mocny interwał ciągnący się przez około 9 km (średnie nachylenie 7%, maksymalne 24,9%, suma przewyższeń 298 m). Wyjeżdżamy z lasu, warto spożyć jakiś żel, bo za chwilę będzie czekał na was kolejny 1,5 km podjazd leśny. Na szczycie będzie to 36 km, już nie daleko do mety. Na 39 km zlokalizowany będzie bufet, a za nim delikatne wzniesienie ciągnące się przez ponad 2,5 km. Na 45 km pozostanie wam do pokonania ostatni podjazd leśnym duktem i po nim zostanie 4,3 km do mety. Podłoże zróżnicowane, w lasach korzenie, skałki, koleiny oraz luźne kamienie. Asfalt średniej jakości. Etap interwałowy, który Was na pewno zmęczy. Pamiętajcie, że przed Wami będą jeszcze dwa ciężkie etapy.

Drugi etap rozpocznie się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dukli. Po starcie ruszamy asfaltem przez około 5,4 km w stronę Iwli. Następnie ciężki podjazd leśnym singlem o nachyleniu ponad 10% przez prawie 3 km. Zjeżdżamy do Myscowej przez prawie 5,8 km, gdzie na zawodników będzie czekać bufet. Warto tam nabrać sił bo przed nami jeszcze kilka ciężkich podjazdów, między innymi na Baranie. Na 38 km w Barwinku zlokalizowany będzie drugi bufet. Następnie jedziemy w stronę wsi Jaśliska, dalej Zawadka Rymanowska i Cergowa. Meta zlokalizowana będzie w samym centrum, na rynku w Dukli.

Trzeci etap o długości 88,1 km rozpocznie się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Początkowa rozjazdówka 7,9 km prowadzić będzie drogą asfaltową cały czas lekko pod górkę. Następnie kierujemy się w stronę Myscowej, a następnie czeka na nas wspinaczka na szczyt „„Czerszla nad Polanami”. Bufet w Hucie Polańskiej na 22 kilometrze. Kierujemy się w stronę Polan, a dalej do Mszany, w której odbijamy w kierunku Chyrowej. Następnie lekko będzie kurzyć, gdyż wspinamy się na szczyt kamieniołomu w Lipowicy.

Dodaj komentarz