Diverse Downhill Contest: ruszyły zapisy na inauguracyjną rundę Pucharu Polski

Pierwsza w tym sezonie runda Pucharu Polski – Diverse Downhill Contest w tym roku odbędzie się w Wiśle. Za niecałe dwa miesiące góra Stożek zweryfikuje umiejętności i formę zawodników po zimie. 22 i 23 kwietnia zawodnicy z Polski i zagranicy powalczą o pierwsze punkty klasyfikacji generalnej PP oraz zmierzą się w konkursie Monster Best Whip. Zapisy już trwają.

Góra Stożek, która przez ostatnie dwa lata gościła Mistrzostwa Europy, tym razem zainauguruje rozgrywki Pucharu Polski w zjeździe na rowerach. Dyscyplina ta już na stałe wpisała się w wiślański krajobraz i corocznie przyciąga zarówno liczne grono zawodników, jak i kibiców. Ponownie będzie okazja do wspierania riderów nie tylko podczas zjazdów, ale także podczas konkursu Monster Best Whip na największe i najlepsze „wyłamanie” roweru w powietrzu. Po raz pierwszy, równolegle do zawodów Pucharu Polski, rozegrany zostanie konkurs o Puchar Burmistrza Wisły dla najlepszego polskiego zawodnika. Ponadto jak zawsze organizatorzy przygotowują dla widzów sporo atrakcji dodatkowych.

Jak zawsze zawody rozgrywane będą w kilku kategoriach przeznaczonych zarówno dla zawodników, jak i zawodniczek. Zapisy online do pierwszej w tym roku edycji zawodów Pucharu Polski już wystartowały i potrwają do 19 kwietnia. Link do zgłoszenia:

http://www.downhillcup.eu/downhill,zgloszenie.html

Regulamin zawodów wraz z kategoriami startowymi oraz harmonogramem znajduje się na oficjalnej stronie zawodów. (http://www.downhillcup.eu/downhill,regulamin.html)

Przygotujcie się na weekend pełen sportowych wrażeń. Nie może was zabraknąć w Wiśle 22 i 23 kwietnia!

Dodaj komentarz