Deszczowy DARE2b MTB Maraton Piwniczna 2016

17 lipca odbył się DARE2b MTB Maraton Piwniczna 2016. Fatalna pogoda spowodowała, że z pierwotnej liczy 153 zgłoszonych zawodników ostatecznie na starcie stanęło ich niespełna trzydziestu. Śmiałkowie  mieli w tym dniu do wyboru trzy dystanse, najkrótszy  z nich liczył 31 km, średni 47. a najdłuższy to już 73 km walki z podjazdami i grawitacją.

Pogoda w tym dniu była na prawdę fatalna. Ciągłe opady deszczu i niska temperatura nie sprzyjały ściganiu się na rowerze. Pomimo tego, punktualnie o godzinie 11. burmistrz Miasta i Gminy Piwniczna Zdrój Zbigniew Janeczek strzałem z pistoletu rozpoczął maraton, w którym najwytrwalsi zawodnicy chcieli zmierzyć się z  Beskidem Sądeckim.

17_07_Piwniczna_D2B_0061

Już pierwszy podjazd na Niemcową skutecznie ustalił kolejności zawodników i rozciągnął stawkę. Po zjeździe do Rytra, przez Kordowiec, zawodnicy zaczęli mozolną wspinaczkę na Makowicę by potem przez grań pasma Jaworzyny Krynickiej wrócić do mety. W zależności od wybranego dystansu wracali do mety bądź już przełęczy Bukowinka, lub Hali Łabowskiej.

W panujących fatalnych warunkach na najdłuższym dystansie tryumfował Sebastian Opoka z Pińczowa. Na średnim dystansie wysoką klasę pokazał Piotr Sajdak z MOVIMENTO OKS PG Wojnicz, a na najkrótszym wśród mężczyzn Jakub Bryl z Tarnowa. Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Prokop również z Tarnowa reprezentująca Tarnowskie Towarzystwo Cyklistów.

17_07_Piwniczna_D2B_0082

Mimo panujących warunków na trasach ratownicy zabezpieczający trasę nie musieli interweniować, a wszyscy zawodnicy bezpiecznie dotarli do mety.

Partnerem Głównym maratonu było LOTTO, impreza odbyła się przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Piwniczna Zdrój oraz SkiHotelu Suchej Dolinie, który zapewnił zawodnikom wspaniałą ucztę na mecie. Sponsorami imprezy byli Hotel Piwniczna SPA&CONFERENCE  fundując zwycięzcom dwa vouchery pobytowe, firma Bike On Wax, Shimano Polska oraz Serwis Rowerowy u Żaby.

17_07_Piwniczna_D2B_0051

Dodaj komentarz