Debiut Częstochowy w Bike Atelier MTB Maratonie

Po blisko miesięcznej przerwie, Bike Atelier MTB Maraton wystartuje ponownie, tym razem w Częstochowie. Szósty wyścig zaliczany do tego cyklu odbędzie się 29 lipca.

– Wyścigiem w Częstochowie oficjalnie przekroczymy półmetek naszej tegorocznej rywalizacji – mówi Anna Bara, organizator Bike Atelier MTB Maratonu. – Jest to miasto, które mocno stawia na rowery i sprzyja mu też jego lokalizacja. Leży w otoczeniu pięknych rezerwatów i lasów, przez które prowadzą kilometry ścieżek. Wybierać spośród nich można do woli, a jazdę urozmaicają też typowe dla jurajskiego krajobrazu wapienne formacje.

Zawodnicy wielokrotnie ścigali się już na duktach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, jednak dla samej Częstochowy będzie to debiut w tej serii imprez MTB. Kolarze ruszą spod Hotelu Scout i tam też będą finiszować. Ci, którzy zdecydują się na pokonanie dłuższej pętli (PRO) będą mieć przed sobą 75,5 kilometra, a ci, którzy wolą krótsze dystanse i bardziej intensywne ściganie, zakończą dzień z 35 kilometrami w nogach (HOBBY).

Wyścig nie będzie tak górzysty, jak edycje w Brennej, czy Ustroniu, ale można się spodziewać pofałdowanej i urozmaiconej trasy. Początkowo będzie ona prowadzić wzdłuż Warty, często po wąskich i krętych ścieżkach. Później kolarze wspinać się będą na Górę Ossona oraz wzniesienie w rezerwacie Zielona Góra. Na 22.kilometrze trasy się rozdzielą – uczestnicy dystansu HOBBY skręcą w stronę mety, a ci z PRO wjadą na długą pętlę, prowadzącą m.in. przez Rezerwat Sokole Góry. Obfituje ona w odcinki techniczne oraz krótkie, ale strome podjazdy. Nie zabraknie też fragmentów piaszczystych.

Wyścigi zaliczane do cyklu Bike Atelier MTB Maraton znane są z tego, że są imprezami dla całych rodzin. Organizatorzy przygotowali możliwość rywalizacji dla każdego, niezależnie od wieku. Na dystansie HOBBY możliwy jest start osób poniżej 16 roku życia, w ramach kategorii FAMILY, w której młodzi zawodnicy jadą ze swoim pełnoletnim opiekunem.

W miasteczku zawodów odbędą się także wyścigi dla najmłodszych (też na rowerkach biegowych), na krótszych dystansach, dopasowanych do wieku startujących.

Zapisy do głównych wyścigów prowadzone są przez Internet, do czwartku poprzedzającego imprezę (26 lipca, do godz. 23:59). Można zgłosić się także w dniu zawodów. Wtedy też przyjmowane są zgłoszenia do wyścigów dzieci. Więcej szczegółów dotyczących wydarzenie znajduje się na stronie cyklu, www.bikeateliermaraton.pl.

fot. bikeatelier.pl

Dodaj komentarz