Cyklokarpaty w Kluszkowcach – relacja

W ubiegłą niedziele podczas Joy Ride Bike Festiwal w Kluszkowcach odbyła się druga edycja Cyklokarpat, gdzie na starcie stanęło blisko pięciuset kolarzy górskich. Tradycyjnie do wyboru były trzy dystanse mini 29 km i 740 metrów przewyższenia, MEGA 53 km i 1920 metrów przewyższenia oraz GIGA 82 km i 2690 metrów do pokonania w pionie.

Tegoroczna trasa maratonu Cyklokarpaty w Kluszkowcach została lekko zmodyfikowana w porównaniu do poprzednich lat. Niestety dzień przed maratonem pogoda nie dopisała, co spowodowało znaczne utrudnienia w pokonaniu trasy w dzień maratonu.

13254835_1220275321315974_2794986235834198274_o

Organizator bardzo starannie przygotował tegoroczną trasę maratonu. Liczne podjazdy, strome zjazdy po kamieniach, strumyki wodne i wiele błota. Trasa bardzo ciekawa, piękne widoki i niesamowita kolarska atmosfera.

Na dystansie GIGA najlepszy okazał się Bartosz Janowski (Romet Racing Team), który trasę pokonał z czasem 4:20:29. Drugi na metę przyjechał Piotr Truszczyński (KOMOBIKE SCOTT), a trzeci Łukasz Chalastra (PREMA CYCLING TEAM).

13248605_1220285437981629_8643221804182435066_o

Dystans MEGA najszybciej pokonał Karol Rożek (AGH Cycling Team) z czasem 2:51:19, natomiast Mateusz Zoń (Taurus Kreidler MTB Team) ze stratą ponad sześciu minut melduję się drugi na mecie. Trzecie miejsce zajął Sławomir Dziwisz. Najlepsza z kobiet na dystansie MEGA okazała się Anna Sadowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), druga była Natalia Kołodziej (Gomola Trans Airco), a trzecia Agnieszka Nowiczkow (PTR Dojlidy Białystok).