CCC Sprandi Polkowice na ostatni wyścig sezonu 2015 – Tour of Hainan

Grupa CCC Sprandi Polkowice wylatuje do Chin, by wystartować w ostatnim wyścigu sezonu 2015 – etapowym Tour of Hainan (2.HC). Dla polkowickiej grupy będzie to czwarty start w tej imprezie, w ostatnich 5 latach.

Jako, że wyścig składa się głównie z płaskich lub lekko pofałdowanych etapów, w azjatyckich zmaganiach nie mogło zabraknąć sprintera, Grzegorza Stępniaka. Na finiszowych metrach będzie on mógł liczyć na wsparcie szybkiego Eryka Latonia. Pozostali zawodnicy, którzy znaleźli się w 7-osobowym składzie, znani są ze swojej aktywnej i agresywnej jazdy – Leszek Pluciński, Jarosław Marycz, Josef Cerny, Adrian Honkisz oraz Łukasz Owsian, który był 11. w generalce przed rokiem.

Tour of Hainan liczy aż 9 etapów i zdecydowana większość z nich ma sprinterski profil. Można się zatem spodziewać wielu emocji związanych z masowym finiszem. Organizatorzy zaplanowali tylko jeden odcinek z trudniejszymi podjazdami. Rozegrany zostanie on przedostatniego dnia wyścigu i powinien odegrać kluczową rolę w ukształtowaniu się końcowej klasyfikacji generalnej. Etap ten rozpocznie się w Dongfang, a po pokonaniu 205 kilometrów, zakończy się w Wuzhishan. Na kolarzy czekać będą trzy premie górskie 1.kategorii, a z ostatniego szczytu do mety będzie tylko 12 kilometrów.

Na starcie pojawią się trzy ekipy UCI WorldTour – Astana, Trek Factory Racing oraz Lampre-Merida. Nie zabraknie też bardzo silnych zespołów z II dywizji, gdyż poza „pomarańczowymi” w rywalizacji będą brać udział grupy Nippo – Vini Fantini, Drapac, czy też Southeast. Groźne będą też azjatyckie drużyny, dla których wyścig po chińskiej wyspie jest jednym z najważniejszych w sezonie.

Program wyścigu:

Etap 1 – Xinglong – Xinglong, 76,1km
Etap 2 – Xinglong – Wenchang, 188,3km
Etap 3 – Wenchang – Haikou, 119,6km
Etap 4 – Haikou – Chengmai, 237km
Etap 5 – Chengmai – Qiongzhong, 191,9km
Etap 6 – Qiongzhong – Sanya, 174,1km
Etap 7 – Sanya – Dongfang, 165,7km
Etap 8 – Dongfang – Wuzhishan, 204,8km
Etap 9 – Wuzhishan – Xinglong, 119km

Skład CCC Sprandi Polkowice na Tour of Hainan (2.HC, 20-28.10): Grzegorz Stępniak, Josef Cerny, Leszek Pluciński, Eryk Latoń, Adrian Honkisz, Łukasz Owsian, Jarosław Marycz

Dodaj komentarz