CCC Sprandi Polkowice na Garmin Velothon Berlin

Sześciu zawodników CCC Sprandi Polkowice wystartuje w wyścigu jednodniowym, Garmin Velothon w Berlinie (31 maja, kat. 1.1).

Profil wyścigu jest zupełnie płaski i do pokonania jest 174 kilometry. Trudno wyobrazić sobie, by zmagania zakończyły się w inny sposób niż sprintem z peletonu. Dotychczas rozegrane zostały cztery edycje tej imprezy i zawsze w ten sposób wyłaniany był zwycięzca.

Z tego powodu drużyna CCC Sprandi Polkowice wystawiła na Garmin Velothon szybki skład, z Grzegorzem Stępniakiem w roli lidera. Obok niego na starcie staną również Michał Paluta, Adrian Kurek, Tomasz Kiendyś, Mateusz Taciak oraz Eryk Latoń. Ich zadaniem będzie zabieranie się w ucieczki oraz pomoc Stępniakowi na finiszu.

Wszyscy poza Adrianem Kurkiem ścigali się w Bałtyk-Karkonosze Tour, a tam sprinter polkowickiej ekipy wywalczył jedno zwycięstwo etapowe i raz był drugi.

Dla „pomarańczowych” będzie to czwarty start w berlińskim wyścigu i trzeci z rzędu. Przed rokiem, 10.miejsce wywalczył Jarosław Marycz. W tym sezonie, do rywalizacji przystąpią dwie ekipy UCI World Tour (Giant-Alpecin, Cannondale-Garmin), cztery Pro Continental (poza CCC Sprandi Polkowice także Bora-Argon 18, MTN-Qhubeka, Topsport Vlaanderen – Baloise i Cult Energy Pro Cycling), 12 Continental oraz reprezentacja Wielkiej Brytanii.

Skład na Garmin Velothon (31.05, kat.1.1): Grzegorz Stępniak, Michał Paluta, Adrian Kurek, Mateusz Taciak, Eryk Latoń, Tomasz Kiendyś.

Źródło: CCC Sprandi Polkowice

Dodaj komentarz