Burzowy Bike Maraton w Bielawie

W sobotę 25 lipca w Bielawie rozegrana została 7 edycja tegorocznego cyklu Bike Maraton. Bazą zawodów był tradycyjnie był Ośrodek Sportu i Rekreacji przy Zbiorniku Sudety. Punktualnie o godz. 11 zawodnicy przy pięknej, słonecznej pogodzie wyruszyli na 3 specjalnie przygotowane trasy (MINI 26 km, MEGA 52 km, GIGA 72 km). Na najdłuższym dystansie GIGA dodatkowo rozgrywany był Puchar Polski w Maratonach MTB pod egidą Polskiego Związku Kolarskiego.

Po godzinie rywalizacji pogoda diametralnie się zmieniła, niebo pokryła gruba warstwa chmur, a zamiast żaru zaczął gęsto padać deszcz. Dramaturgii wydarzeniom dodawały co rusz uderzające w ziemie piorunu. Deszcz i burza jak szybko się pojawiła, tak szybko przeminęła ale woda i błoto zalegające na szlakach zmieniło trasę nie do poznania. W tych zmiennych warunkach najlepiej poradzili sobie – Michalina Ziółkowska i Piotr Kurczab  – zwyciężając na w Pucharze Polski XCM:

BM_03

Kobiety GIGA

1. Michalina Ziółkowska  ( Volkswagen Samochody Użytkowe)

2. Magdalena Sadłecka ( Euro Bike Kaczmarek Electric)

3. Aleksandra Misterska ( Romet Racing Team)

Mężczyźni GIGA

1. Piotr Kurczab ( SGR Srebrna Góra)

2. Wojciech Halejak ( JBG2 Team)

3. Bartosz Janowski ( Romet Racing Team)

Kobiety MEGA

1. Magdalena Wojtyła ( IM-MOTION Kross Team)

2. Adriana Niedbała (Volkswagen Samochody Użytkowe)

3. Monika Strychar (MITSUBISHI MATERIALS MTB TEAM)

Mężczyźni MEGA

1. Rafał Adamczyk (IM-MOTION Kross Team)

2. Gracjan Krzemiński (MITSUBISHI MATERIALS MTB TEAM)

3. Patryk Kaczmarczyk (MITUTOYO DEMA PWR TEAM)

BM_05

Na najkrótszym dystansie Mini najszybsi okazali się Izabela Dudek i Łukasz Reiter. Klasyfikację drużynową zdominowała ekipa Volkswagen Samochody Użytkowe. Poza zawodami na dystansach głównych w miasteczku zawodów przy Zbiorniku Sudety rozegrane zostały zawody dla najmłodszych czyli Dziecięcy Bike Maraton, w którym rywalizowała prawie setka młodych adeptów kolarstwa.

Wyniki oraz zdjęcia z rywalizacji podczas siódmej odsłony Bike Maraton 2015 w Bielawie można znaleźć na naszych stronach www.bikemaraton.com oraz www.fb.com/BikeMaraton.

BM_08

Kolejna edycja Bike Maraton 2015 odbędzie się 22 sierpnia w podkrakowskich Myślenicach.

Dodaj komentarz