Bole liderem grupy na holenderskie wyścigi

8-osobowy skład CCC Sprandi Polkowice wyruszył do północno-wschodniej Holandii, by powalczyć w dwóch jednodniowych imprezach rozgrywanych w prowincji Drenthe – Albert Achterhes Pet Ronde van Drenthe (14.03) i Energiewacht Dwars door Drenthe (15.03).

Wystawiamy na te wyścigi naszą najszybszą „ósemkę”, z kilkoma sprinterami i zawodnikami, którzy dobrze czują się na pofałdowanej trasie. Wyścigi w Holandii mają to do siebie, że nie ma tam odcinków całkowicie płaskich. Praktycznie cały czas kolarze muszą się zmagać z mniejszymi lub większymi „hopkami”. Do tego dochodzą odcinki brukowe oraz boczny wiatr. Wszystko to sprawia, że o zwycięstwo walczą nie tylko najmocniejsi, ale też ci najbardziej uważni, którzy w odpowiednich momentach jadą na czele peletonu – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Oba holenderskie wyścigi mają podobną charakterystykę i długość, prawie 200 kilometrów. W ostatnich latach często na metę wpadały kilkuosobowe grupki, a rywalizacji nie kończyła większość peletonu. Nierzadko sporą rolę odgrywała pogoda. W 2013 roku Energiewacht Dwars door Drenthe został odwołany z powodu obfitych opadów śniegu.

Liderem drużyny będzie Grega Bole. Słoweniec stanął na podium Albert Achterhes Pet Ronde van Drenthe w 2009 roku, kiedy to zajął 3. miejsce. Finiszował wtedy na drugiej pozycji w peletonie, który przyjechał kilkadziesiąt sekund po zwycięzcy, Maurizio Biondo. Bole, na początku tego sezonu kilkukrotnie potwierdził bardzo dobrą formę – dwa razy był 3. na etapach Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol i ukończył Dubai Tour na 7.miejscu w klasyfikacji generalnej.

Skład na Albert Achterhes Pet Ronde van Drenthe i Energiewacht Dwars door Drenthe: Grega Bole, Adrian Kurek, Tomasz Kiendyś, Jarosław Marycz, Mateusz Taciak, Grzegorz Stępniak, Nikolay Mihaylov, Christian Delle Stelle.

Źródło i foto: CCC Sprandi Polkowice

Dodaj komentarz