BMC na Tour de Pologne 2017 – silny skład i topowy sprzęt

Rohan Dennis, Tejay van Garderen, Samuel Sánchez i Ben Hermans – to tylko część kolarzy, którzy wystartują w barwach BMC Racing Team w 74. edycji Tour de Pologne. Drużyna BMC przyjeżdża do Polski z silnym składem i zamierza walczyć o klasyfikację generalną i zwycięstwa etapowe. Tegoroczny Tour de Pologne będzie także okazją do bliższego zapoznania się z topowymi rowerami szosowymi marki BMC.

Tour de Pologne rozpocznie się w sobotę (29 lipca br.) i potrwa do następnego piątku (4 sierpnia br.). Na linii startu pojawią się m.in. kolarze BMC Racing Team – jednej z czołowych drużyn profesjonalnego peletonu. Marka BMC ma być obecna także w miasteczku TVP, gdzie każdy będzie mógł sprawdzić szosowe rowery szwajcarskiego producenta.

Topowy sprzęt w miasteczku TVP

Pasjonaci kolarstwa będą mogli zapoznać się z topowym sprzętem marki BMC. Jak informuje BMC Polska, na mecie każdego z siedmiu etapów w miasteczku TVP udostępnione zostaną modele BMC Timemachine 01 Ultegra Di2 oraz BMC Roadmachine 01 Dura Ace Di2.

Będziemy obecni w miasteczku TVP. To okazja nie tylko do sprawdzenia rowerów, ale też uzyskania szczegółowych informacji nt. rozwiązań i technologii, które sprawiają, że marka BMC uważana jest za lidera rozwoju branży. Z okazji Tour de Pologne przygotowaliśmy również ofertę specjalną – do końca sierpnia ceny wybranych modeli szosowych BMC Teammachine oraz BMC Roadmachine będą zaokrąglone w dół o 14-20 proc. względem sugerowanych cen” – mówi Krzysztof Spławski, menedżer ds. sprzedaży i produktów w BMC Polska.

Jak informuje Krzysztof Spławski, miłośnicy kolarstwa szosowego mogą też wziąć udział w specjalnym konkursie na profilu BMC Polska w serwisie społecznościowym Facebook. Nagrodą jest przejazd samochodową kolumną reklamową podczas 6. etapu Tour de Pologne.

Rohan Dennis (fot. Tim De Waele TDWsport.com)

Mocny skład BMC Racing Team

W Polsce barwy BMC Racing Team reprezentować będą m.in. Rohan Dennis (czołowy na świecie specjalista od jazdy na czas), Samuel Sánchez (złoty medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie) oraz Tejay van Garderen (dwukrotnie w czołowej piątce klasyfikacji generalnej Tour de France). W składzie znaleźli się też Ben Hermans, który już wcześniej zajmował wysokie lokaty w Tour de Pologne, oraz Dylan Teuns – zwycięzca niedawnego VOO Tour de Wallonie. Kadrę BMC uzupełniają utalentowany Floris Gerts oraz Daniel Oss, czyli jeden z najsolidniejszych pomocników w światowym peletonie.

Podczas tego wyścigu jednym z naszych głównych celów jest próba wywalczenia dobrego wyniku w klasyfikacji generalnej. Myślę, że Ben Hermans może podjąć się roli lidera, podobnie jak i Dylan Teuns, który jest w dobrej formie po zwycięstwie w klasyfikacji generalnej VOO Tour de Wallonie. Będziemy także szukać szans na wygrane w poszczególnych etapach – walczyć mogą m.in. Rohan Dennis i Tejay van Garderen. Mamy silny, agresywny zespół i wierzę, że możemy uzyskać tyle, ile będzie możliwe” – komentuje dyrektor sportowy BMC Racing Team, Max Sciandri.

O dobry wynik w „generalce” powalczyć zamierza Ben Hermans. Belgijski kolarz startował w Polsce już kilkukrotnie. W 2015 r. zajął 3. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Ben Hermans (fot. Tim De Waele TDWsport.com)

To jest mój pierwszy wyścig po kilku tygodniach solidnego treningu. To będzie dobry test – zobaczymy, jaka jest moja aktualna forma, ale jestem oczywiście zmotywowany, by tutaj dokonać też czegoś więcej. Ostatnie lata pokazały, że ten wyścig mi odpowiada, więc jestem naprawdę zmotywowany, aby znów uzyskać dobry wynik. Trasy się nieco zmieniły, brakuje szczególnie jazdy na czas – dlatego zobaczymy, jak to wpłynie na naszą taktykę. Jasne jest, że ostatnie dwa etapy będą najważniejsze” – mówi Ben Hermans.

Z dobrej strony w Tour de Pologne pokazać może się również Dylan Teuns – kilka dni temu zawodnik odniósł swoje pierwsze w profesjonalnej karierze zwycięstwa etapowe i wygrał klasyfikację generalną VOO Tour de Wallonie.

Dylan Teuns (fot. Tim De Waele TDWsport.com)

Dwa wygrane etapy i zwycięstwo w klasyfikacji generalnej VOO Tour de Wallonie były czymś niesamowitym. Przez cały tydzień czułem się naprawdę mocny, więc uważam, że mogę podejść do kolejnego startu z dużym zapasem pewności siebie. Jestem bardzo zmotywowany sukcesem w Belgii – zobaczymy zatem, jak sprawy potoczą się w trakcie wyścigu” – zapowiada Dylan Teuns.

Skład BMC Racing Team: Rohan Dennis (AUS), Floris Gerts (NED), Ben Hermans (BEL), Daniel Oss (ITA), Samuel Sánchez (ESP), Dylan Teuns (BEL) i Tejay van Garderen (USA).

Dyrektorzy sportowi: Max Sciandri (ITA) i Marco Pinotti (ITA).

Dodaj komentarz