Bike Week Szklarska Poręba za nami

Rowerowy tydzień w Szklarskiej Porębie już za nami. Zaczęło się spokojnie od wycieczek rowerowych i wspólnego oglądania etapów Tour de France a weekend to już prawdziwe rowerowe szaleństwo pod Szrenicą. Był Downhill, Pump Track, Skoki do wody, Bike Expo a głównymi daniami weekendu były Bike Maraton i Szosowy Klasyk.

W sobotę 11 lipca z nartostrady Puchatek prawie 1300 zawodników wyruszyło na trzy specjalnie przygotowane trasy VI edycji Bike Maraton 2015, najpopularniejszego cyklu maratonów rowerowych w Polsce. Zawodnicy mogli wybrać trasy Mini ( 23 km), Mega ( 50 km) lub Giga (72km), poprowadzone poprzez najbardziej widowiskowe drogi rowerowe i szlaki turystyczne Karkonoszy.
Na najtrudniejszym, „królewskim” dystansie GIGA najszybszy okazał się Bartosz Janowski ( Romet Racing Team), który wyprzedził Michała Ficka ( VW Samochody Użytkowe) i Andrzej Kaiser ( Eurobike Kaczmarek MTB Team). Wśród Pań najszybciej do mety dotarła Aleksandra Misterska ( Romet Racing Team), przed Anna Świrkowicz i Katarzyną Galewicz. Na pozostałych dystansach zwyciężyli: Aneta Imielska i Mateusz Zoń ( dystans MEGA) oraz Karolina Cierluk i Artur Pawlaczek ( MINI).

BM_01

Prócz rywalizacji na dystansach głównych wielkie emocje towarzyszyły Junior Trophy czyli Dziecięcemu Bike Maratonowi,  bezpłatnym zawodom dla najmłodszych. Dzieci mogły również ćwiczyć technikę jazdy na specjalnym torze przygotowanym przez firmę Quest, brać udział w grach i zabawach organizowanych przez Nadleśnictwo Szklarska Poręba oraz miasto Szklarska Poręba.

W niedzielę 12 lipca  Szklarską Porębę opanowali miłośnicy ścigania po drogach asfaltowych. Szosowy Klasyk Szklarska Poręba przyciągnął na start prawie 300 „szosowców”, którzy ścigali się na 78 km pętli, całkowicie wyłączonej z ruchu, biegnącej spod Ski Areny, przez Zakręt Śmierci do Świeradowa-Zdroju, Rębiszowa i z powrotem. Kluczowymi momentami ścigania był długi ( 15 km) podjazd od Świeradowa-Zdroju do Rozdroża Izerskiego oraz finałowy zjazd z Zakrętu Śmierci do mety.

SK_02

Najszybszy na trasie okazał się Mikołaj Jurkowlaniec ( IM-Motion Team), który w iście sprinterskim finiszu o długość połowy koła wyprzedził Piotra Kirpszę ( UKS Wygoda Białystok), trzeci na metę w tym samym czasie wpadł Jakub Oborski ( LKK Wulkan Legnica). Wśród Pań najszybciej na mecie zameldowała się Katarzyna Brewińska ( Polart Nutrax Team) przed Aleksandrą Misterską (Romet Racing Team) i Joanną Wołodźko (Eska Team).

Wyniki oraz relacje foto i video z sobotnich zmagań w Bike Maratonie można znaleźć na www.bikemaraton.com i www.fb.com/bikemaraton. Informacje o Szosowym Klasyku dostępne są na stronie www.szosowyklasyk.pl.

Kolejna edycja Bike Maratonu już 25 lipca w Bielawie, szosowcy spotykają się 12-13 września w Jeleniej Górze na trasie Górskich Szosowych Mistrzostw Polski.

Dodaj komentarz