Bike Maraton Zdzieszowice – Wyzwanie Góry Św. Anny

Zdzieszowice, położone u podnóża Góry Świętej Anny, już po raz ósmy będą gościć największy cykl maratonów MTB w Polsce. Bike Maraton Zdzieszowice już 9 maja. Będzie to druga odsłona tegorocznego ścigania. Miasto, znane głównie z największych w regionie zakładów koksowniczych jest idealnym miejscem wypadowym do eksplorowania popularnej „Anki”.

Bliskość autostrady A4 ułatwia dojazd zarówno mieszkańcom dolnego, jak i górnego śląska, co jeszcze bardziej wpływa na atrakcyjność Zdzieszowic. Władze miasta stają na wysokości zadania dbając o każdy szczegół, nawet taki jak orkiestra, która towarzyszy zawodnikom przed startem.

Nowa trasa

Tradycyjnie organizatorzy przygotowali dla uczestników trzy dystanse do wyboru. W tym roku trasa przeszła największą modyfikację w historii ścigania w Zdzieszowicach. Niezmiennym pozostaje początkowy, asfaltowy podjazd na sam szczyt Góry Św. Anny, a potem już nowe ścieżki, czasem poprowadzone w odwrotnym kierunku do lat poprzednich.

Najkrótszy dystans MINI będzie liczył 26 km i jest tak ułożony żeby mógł go przejechać każdy kto ma rower, kask i trochę kondycji. Dystans MEGA mimo, że liczy tylko 42 km pozwoli zawodnikom porządnie się zmęczyć. Podjeżdżanie z kilka stron na „Ankę” pozwoli poczuć klimat prawdziwego MTB z prawie 1000 m przewyższenia. Królewski dystans GIGA, przeznaczony dla najlepszych kolarzy górskich w MTB, będzie liczył 74 km i prawie 1500 m przewyższenia.

Akademicki Puchar Polski

Podczas II edycji Bike Maraton zainaugurują zmagania studenci zrzeszeni w Akademickim Związku Sportowym w ramach Akademickiego Pucharu Polski w Maratonach MTB. Prócz ścigania w Zdzieszowicach cykl zawodów będzie liczył 7edycji z finałem w Świeradowie-Zdroju. Studenci oraz pracownicy akademiccy zrzeszeni w AZS będą ścigać się na każdym z dystansów indywidualnie oraz w klasyfikacjach drużynowych kobiet i mężczyzn.

BM_02

Mini Expo Bike Maraton            

Tradycyjnie podczas każdej edycji zapraszamy do odwiedzenia stoisk naszych wystawców podczas Mini Expo. Na stoiskach m.in. najnowsze rowery i akcesoria marek SCOTT i Syncros, gama modeli samochodów 4×4 spod skrzydeł marki SsangYong, kolekcja odzieży kolarskiej i nie  tylko marki Quest. O nawodnienie i regenerację wszystkich zgromadzonych zadbają przedstawiciele producenta suplementów dla sportowców marki Etixx. Przedstawicieli marki Kreidler zaprezentują możliwości rowerów elektrycznych a wszystko zarejestrują kamery sportowe AEE Polska.

Niespodzianka dla wszystkich startujących

Organizator Bike Maraton przygotował dla wszystkich startujących  miłą niespodziankę w postaci pamiątkowych skarpetek kolarskich Bike Maraton. Ponadto na zwycięzców czekają medale i nagrody a na wszystkich pozostałych zawodników tombola, czyli losowanie nagród wśród wszystkich uczestników.

Więcej informacji można znaleźć na www.bikemaraton.com i www.facebook.com/BikeMaraton

stopka

Dodaj komentarz