Bike Maraton Polanica – Zdrój. To już naprawdę teraz!

Trzecia edycja Bike Maratonu 2019 odbędzie już 11 maja w Polanicy – Zdroju i będzie pierwszą w tym sezonie rozgrywaną w górach. Po startach w Miękini i Zdzieszowicach, które z reguły rozgrzewają zawodników u progu sezonu, Bike Maraton wjeżdża wreszcie nieco wyżej, a uczestnicy na pewno nie mogą się już tego doczekać.

Polanica – Zdrój to symbol Bike Maratonu i jest na liście przystanków cyklu praktycznie od początku jego istnienia.

W tym roku koronny dystans Bike Maratonu będzie miał 73 km i przewyższenie 1800 m. Start, tradycyjnie, z Parku Zdrojowego przez centrum Polanicy, w stronę Huty, a po krótkiej wspinaczce trawers drogą Wieczność. Choć przewyższenia bywają na Bike Maratonie większe, a trasy dłuższe, to GIGA w Polanicy łatwe nie jest. Kilometry niekończących się krętych zjazdów i podjazdów zmuszają do ciągłej koncentracji i mocnej pracy na całym dystansie. Start dystansu GIGA o godz. 10:00.

O 11:00 wyjadą na polanicką trasę ci, którzy wybierają dystans CLASSIC (32 km) lub MEGA (52 km). Tu istnieje możliwość wyboru dystansu na trasie, a start jest wspólny. Obowiązuje też podział na sektory startowe.

O 11:30 wystartuje dystans FUN i będzie miał 18 km. Wszyscy już się przyzwyczaili, że w tym sezonie Bike Maraton ma 4 dystanse i osobne starty o różnych godzinach.

Wiosenne ściganie na pograniczu Gór Bystrzyckich i Stołowych daje zawsze sporo frajdy i niezłego kopa na resztę sezonu. Na tym wyścigu jest wszystko, co potrzebne do zabawy w MTB – długie podjazdy, które zdają się nie mieć końca, techniczne zjazdy po korzeniach i śliskich głazach, wąskie leśne ścieżki wśród stuletnich świerków i rozległe widoki. Organizatorzy spodziewają się w Polanicy – Zdroju ponad 1500 zawodników i zawodniczek.

Biuro zawodów będzie przyjmować zapisy i wydawać pakiety startowe przy amfiteatrze w Parku Zdrojowym już w piątek od godz. 16:00 do 21:00, a w sobotę od 8:00 rano.

Zapisy internetowe na https://bikemaraton.com.pl/rejestracja/

Znów też szykuje się aktywny, sportowy weekend, bo w niedzielę w tym samym miejscu odbędą się górskie biegi: IV Półmaraton Polanica – Zdrój i Dziesiątka Staropolanki, które otworzą biegowy cykl Runner’s World Super Bieg.

Dodaj komentarz