Bike Atelier MTB Maraton wraca na Jurę

Jurajskie gminy Żarki, Niegowa i Janów na stałe zagościły w kalendarzu cyklu rowerowego Bike Atelier MTB Maraton. Trzeci sezon z rzędu przejedzie tędy peleton kolarzy górskich, a najbliższa edycja odbędzie się 24 czerwca.  

– Ciekawe i zróżnicowane tereny, przepiękny krajobraz i bardzo przychylnie nastawione władze samorządowe w tych gminach – z tych powodów wracamy tu po raz kolejny – mówi Anna Bara organizator Bike Atelier MTB Maratonu. – Co roku uczestnicy bardzo pozytywnie wypowiadają się o trasie poprowadzonej przez Wyżynę Krakowsko-Częstochowskiej, gdyż nie brakuje na niej niczego. Są wymagające podjazdy, ciekawe zjazdy, fragmenty techniczne i wąskie, leśne ścieżki. Do tego na zawodników czeka zmienna nawierzchnia – odcinki asfaltowe, szutrowe, piaszczyste, kamieniste, a może nawet i błotniste, jeśli będzie padać. To prawdziwy raj dla kolarzy górskich.

Podobnie w jak w poprzednich latach start i meta usytuowane będą w Leśniowskiej Frajdzie w Żarkach, tuż obok sanktuarium. Kolarze ścigać się będą na podobnej pętli co w zeszłym roku, choć tym razem będą jechać w odwrotną stronę.

Trasa prowadzić będzie w okolicach największych atrakcji tego regionu, takich jak pustelnia pw. Ducha Świętego we wsi Czatachowa, ostańce skalne i jaskinie, turystyczna miejscowość Złoty Potok, czy też ruiny zamków w Mirowie i Bobolicach.

Jak zwykle do wyboru są dwie pętle – dłuższa o długości 66km (PRO) i krótsza, licząca 27,5km (HOBBY). Obie są mocno pofałdowane i praktycznie nie ma na nich fragmentów płaskich. Z dystansem HOBBY zmierzą się też młodzi uczestnicy, którzy nie ukończyli jeszcze 16.roku życia i rywalizować będą w towarzystwie dorosłego opiekuna.

W miasteczku zawodów odbędą się także wyścigi dla najmłodszych, na krótkich odcinkach, dopasowanych do ich wieku. Zapisy do tej rywalizacji prowadzone są tylko w dniu imprezy.

Wszystkie szczegóły dotyczące maratonu można znaleźć na stronie bikeateliermaraton.pl.

Foto: Bike Atelier MTB Maraton

Dodaj komentarz