Bike Atelier MTB Maraton ponownie w Olkuszu

Po dwóch górskich edycjach, tym razem cykl Bike Atelier MTB Maraton rozegrany zostanie w nieco spokojniejszym, choć też wymagającym terenie, na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, ze startem i metą w Olkuszu.

– Miernikiem powodzenia zawodów jest zadowolenie uczestników. A ci chwalili zarówno miasteczko wyścigu, jak i trasę. Skoro zawodnicy są zadowoleni to my również i mamy nadzieję, że za rok też się tu spotkamy – mówił w zeszłym roku Dariusz Murawski, Dyrektor MOSiR Olkusz. Jego słowa się sprawdziły i ta jurajska miejscowość ponownie będzie gościć zawody Bike Atelier MTB Maraton.

– Po naszej bardzo udanej, zeszłorocznej wizycie wracamy do Olkusza i liczymy, że odbędzie się tu kolejna znakomita impreza. W poprzednim sezonie na starcie stanęło blisko 800 osób, więc widać, że ściganie na Jurze jest czymś, co zawodnicy lubią i czego oczekują. Przygotowaliśmy dla nich zmodyfikowaną trasę, która powinna przypaść im do gustu. Będzie bardzo urozmaicona, z licznymi podjazdami i zjazdami, odcinkami leśnymi, szutrowymi, ale też piaszczystymi – opowiada Anna Bara, organizator Bike Atelier MTB Maraton.  – Rywalizacja będzie prowadzona na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, wiec można się też spodziewać charakterystycznego, jurajskiego krajobrazu, z wystającymi wapiennymi formacjami skalnymi.

Dla tych, którzy trenują i ścigają sie regularnie przewidziano 65-kilometrowy dystans (PRO), a dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z kolarską rywalizacją lub wolą po prostu szybszą, bardziej intensywną jazdę, przygotowano 28,7-kilometrową pętlę (HOBBY). Na niej też walczyć będą młodzi zawodnicy, do 16. roku życia, którzy startują w kategorii FAMILY, wraz ze swoim dorosłym opiekunem.

Start oraz meta wszystkich wyścigów będzie miał miejsce na terenie Silver Parku, jednej z największych baz sportowo-wypoczynkowych w Polsce. W tamtejszym miasteczku zawodów odbędą się również wydarzenia towarzyszące, takie jak krótkie wyścigi dla dzieci, czy też konkursy.

Zapisy internetowe, regulamin, program oraz inne informacje dostępne są na stronie bikeateliermaraton.pl. Zgłoszenia do wyścigów dziecięcych przyjmowane są jedynie w biurze zawodów, w dniu rozgrywania imprezy.

fot. bikeatelier.pl

Dodaj komentarz