Bartosz Banach i Katarzyna Łysek wygrywają Garmin MTB Series w Wejherowie!

W niedzielę w Wejherowie odbył się pierwszy etap cyklu Garmin MTB Series, który składa się z 3 etapów, rozgrywanych tydzień po tygodniu. Drugi etap będzie gościło miasto Reda już w najbliższą niedzielę, natomiast 9 października finałowy etap odbędzie się w Rumi.

Wejherowo po raz pierwszy gościło kolarzy ścigających się na rowerach MTB, który mieli do pokonania jeden z dwóch dystansów MINI (28 km) lub MAXI (56 km). Do zawodów zgłosiło się dokładnie pół tysiąca zawodników i zawodniczek, w tym m.in. zwycięzca cyklu z 2014 roku i drugi zawodnik cyklu w 2015 roku – Krzysztof Krzywy (Nexus Team)), a także Przemysław Ebertowski (King Oscar Gniewino), który w latach 2014 i 2015 plasował się odpowiednio na 2 i 3 miejscu. Po pierwszej pętli na prowadzenie wyszedł Krzywy wraz z Tomaszem Repińskim (EDF Trek Gdynia), natomiast w grupie pościgowej znajdował się m.in. Bartosz Banach, który na jednym z podjazdów doskoczył do uciekającej dwójki, a na niezwykle widowiskowym finiszu pokazał swoją wyższość i to on jako pierwszy przekroczył linię mety. Tuż za nim i z tym samym czasem uplasował się Repiński, natomiast Krzywy wjechał na metę z 3 sekundową stratą do najlepszych. Wśród mężczyzn na dystansie mini pierwsze miejsce zajął Sławomir Pituch (Eurobike Kaczmarek Electric Team).

img_2225

W rywalizacji Pań na dystansie MAXI nie miała sobie równych po raz kolejny w cyklu Garmin MTB Series Katarzyna Łysek z Procycling.pl , która wyprzedziła Joanne Bejm i Marzenę Janczarską. Na dystansie o połowę krótszym swoje zwycięstwo świętowała Agnieszka Patoka (EDF Trek Gdynia).

„To była niezwykle udana inauguracja cyklu Garmin MTB Seires i cieszymy się, że odbyła się ona właśnie w Wejherowie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji oraz z niezwykle wysokiego poziomu sportowego jaki mogliśmy obserwować na trasie zawodów.” – powiedział Filip Szołowski z Labosport Polska. „Z niecierpliwością czekamy na kolejne etapy, które odbędą się w Redzie i Rumi i jesteśmy przekonani, że ponownie dostarczą one zawodnikom dużo pozytywnych emocji” – dodaje.

Aktualnie trwają zapisy do Garmin MTB Series na zawody w Redzie (02.10.2016) i Rumi (09.10.2016). Rejestracji można dokonać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie www.mtbseries.pl , a także w dniu imprezy w biurze zawodów. Zapraszamy też na facebookowy profil imprezy na www.facebook.com/mtbseries .

Dodaj komentarz