28-30 czerwca. Kto zdobędzie Koronę Świętokrzyską?

To będą niesamowite trzy dni w Górach Świętokrzyskich. W dniach 28-30 czerwca w Kielcach i Sitkówce-Nowinach odbędzie się Korona Świętokrzyska – Górska Etapówka MTB 2019. W ciągu trzech dni zostaną rozegrane trzy etapy. Organizatorem i pomysłodawcą imprezy jest ekipa Poland Bike, na czele z Grzegorzem Wajsem, organizatorem cyklu LOTTO Poland Bike Marathon.

– Zapraszam do Kielc i Sitkówki-Nowin wszystkich amatorów jazdy na rowerach górskich – mówi Grzegorz Wajs, organizator Korony Świętokrzyskiej. – Nasza etapówka jest szczególna, bo ma również charakter rodzinny. W odróżnieniu od innych imprez tego typu do trzydniowej rywalizacji zapraszamy także młodzież i dzieci w wieku już od 7 lat.

Korona Świętokrzyska 2019 rozpocznie się w piątek 28 czerwca w Kielcach jazdą indywidualną na czas. Dzień później w sobotę 29 czerwca uczestników rywalizacji czeka maraton ze startem i metą w Kielcach, a zwieńczeniem trzydniowej etapówki będzie wyścig w niedzielę 30 czerwca, ze startem i metą w Szewcach w gminie Sitkówka-Nowiny. Finałowy trzeci etap Korony Świętokrzyskiej będzie jednocześnie zaliczany do cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2019.

Trasy w Kielcach i Sitkówce-Nowinach są niezwykle cenione przez kolarskich maratończyków. To prawdziwy raj dla amatorów MTB, naszpikowany zjazdami i podjazdami. Korona Świętokrzyska odbędzie się na trasach wymagających i technicznych, ale zarazem malowniczych i pełnych uroku, idealnych na wakacyjny weekend.

Korona Świętokrzyska w Kielcach i Sitkówce-Nowinach zostanie rozegrana w wielu kategoriach wiekowych. Na dystansie FAN będą rywalizować chłopcy i dziewczęta z roczników 2005-2012. Starsi będą mieli do wyboru dystanse MAX i MINI. Klasyfikacja Generalna obejmie też najlepsze drużyny, rodziny oraz pary męskie i mieszane. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody i pamiątkowe upominki.

Dodaj komentarz