16 kwietnia pierwsza edycja Skandia Maraton Lang Team 2016

Warszawski Wilanów będzie gospodarzem pierwszej edycji Skandia Maraton Lang Team 2016. Wszystkich miłośników rowerów zapraszamy do Wilanowa 16 kwietnia o godzinie 11. Podczas edycji w Warszawie zostaną również rozegrane Mistrzostwa Polski Dziennikarzy.

W tym roku cykl siedmiu maratonów dla amatorów i zawodowców organizowany jest pod nazwą Maratony Rowerowe Lang Team. W ramach cyklu zostaną rozegrane cztery wyścigi Skandia Maraton Lang Team: w Krakowie, Gdańsku, Dąbrowie Górniczej i właśnie w warszawskim Wilanowie.

„Już od dziesięciu lat organizujemy Skandia Maraton Lang Team i widzimy jak dynamicznie rozwija się ta impreza. Co roku mamy więcej startujących, a atmosfera tych zawodów jest wspaniała. Wilanów jest pod tym względem miejscem szczególnym. W ubiegłym roku również tu rozpoczynaliśmy cały sezon i była to bez wątpienia niezapomniana edycja. Jestem przekonany, że w tym roku będzie podobnie, zwłaszcza, że zapowiada się piękna pogoda i wielkie rowerowe święto” mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

Wszystkich chętnych do startu zapraszamy w sobotę 16 kwietnia do Wilanowa. To właśnie tam, tuż obok Pałacu w Wilanowie powstanie miasteczko wyścigu.

„Wilanów to miejsce wyjątkowe, łączące wielusetletnią tradycję i historię z nowoczesnością. Z jednej strony przepiękny pałac, z drugiej dynamicznie rozwijające się osiedla pełne młodych ludzi. I oczywiście najpopularniejsza ścieżka rowerowa prowadząca do Powsina. Jesteśmy dumni z tego, że właśnie tu rozpocznie się tegoroczna edycja Skandia Maraton Lang Team” – mówi Artur Buczyński, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Warszawa Wilanów.

Tradycyjnie już startujący mogą wybrać jeden z trzech dystansów – Mini (42 km), Medio (62 km) i Grand Fondo (82 km). Wszystkie dystanse rozgrywane są na płaskiej, szybkiej i malowniczej trasie nad Wisłą. Prowadzi ona głównie drogami utwardzonymi i ścieżkami rowerowymi, na niewielkich fragmentach drogami terenowymi.

Dodaj komentarz