Zapraszamy na drugą edycję Colnago Lang Team Race w Warszawie

Warszawski Wilanów będzie gospodarzem drugiej w tym roku edycji Colnago Lang Team Race. Szosowy wyścig kolarski dla amatorów odbędzie się w najbliższą niedzielę 29 maja. Na starcie pojawi się wiele gwiazd sprzed lat, między innymi Czesław Lang i Krzysztof Sujka. Zapisy trwają.

„Kilka lat temu obserwowaliśmy niezwykłą popularność rowerów górskich, teraz coraz częściej do głosu dochodzi kolarstwo szosowe. Stąd nasz pomysł na cykl wyścigów dla amatorów. Ubiegły sezon pokazał, że idea jest trafiona. W ostatni weekend w Gdańsku pojawiło się 500 kolarzy. Myślę, że w Warszawie będzie podobnie, bo trasa w Wilanowie jest niezwykle atrakcyjna”mówi Czesław Lang, który jest nie tylko dyrektorem generalnym zawodów, ale również ich stałym uczestnikiem. „Po latach przerwy w regularnym uprawianiu sportu wróciłem do treningów. Zmieniłem dietę na wegańską i chciałem sprawdzić jak to wpłynie na kondycję. Teraz czuję się na rowerze, jakbym miał dwadzieścia lat.”dodaje Lang.

Miasteczko Colnago Lang Team Race w Warszawie powstanie tuż obok Pałacu w Wilanowie. Stamtąd kolarze wyruszą na trasę wyścigu. W większości prowadzi ona po odkrytych terenach, jest płaska, szybka, ale wymagająca technicznie. Po długim dojeździe do Konstancina kolarze będą mieli do pokonania rundy liczące 21 kilometrów. Do wyboru  są dwa dystanse – Mini (47 km) oraz Maxi (89 km). Na krótszym mogą startować urodzeni w 2000 roku i starsi, dłuższy przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Na każdym z dystansów walka odbywa się w pięciu kategoriach wiekowych wśród mężczyzn oraz w czterech kategoriach wśród kobiet.

Warszawa to drugi przystanek na trasie tegorocznego Colnago Lang Team Race. Za nami już wyścig w Gdańsku, a latem odbędą się jeszcze dwie pomorskie edycje – 31 lipca w Krokowej oraz 28 sierpnia wielki finał w Bytowie. Zapisy do Colnago Lang Team Race w Warszawie przyjmowane są przez internet na stronie www.langteamrace.pl do środy 25 maja. Do wyścigu będzie się można zgłosić także w Biurze Zawodów w sobotę 28 maja w godz. 17.30-19.30 lub w dniu startu w niedzielę 29 maja w godz. 8:00-10:30.

W związku z organizacją Colnago Lang Team Race w Warszawie w dniach 28 i 29 maja wystąpią utrudnienia w ruchu. Od soboty 28 maja godz. 7:00 do niedzieli 29 maja do godz. 22:00 zamknięty będzie parking przy ul. Kostki Potockiego. W dniu 29 maja w godz. 4:00-19:00 wyłączony z ruchu będzie pas ul. Wiertniczej w kierunku centrum Warszawy na odcinku pomiędzy al. Wilanowską i Obornicką. Objazd al. Wilanowską, ul. Sobieskiego i ul. Nałęczowską. W czasie trwania wyścigu, w godz. 11:00-15:00 czasowo będą zamykane fragmenty ulic znajdujących się na trasie zawodów

Dodaj komentarz