Weekendowe ściganie w ramach ŻTC BIKE RACE

26-27 maja czekają nas prawdziwe kolarskie emocje za sprawą ŻTC BIKE RACE. Kolarze w ramach cyklu rywalizować będą kolejno w Międzyborowie oraz Nowym Kawęczynie.

Pogoda na najbliższy weekend zapowiada się znakomicie. Wyścig w Międzyborowie odbędzie się na rundzie o długości 21 km. Start i meta zlokalizowane zostały w Międzyborowie przy szkole przy ul. Staszica 5. Po starcie peleton ruszy przez Bieganów, Stare Budy, Nowe Budy, Radziejowice, Korytów, i na metę do Międzyborowa. Całość znajduje się w okolicach zespołu przyrodniczo-krajobrazowego Wydmy Międzyborowskie, wydmy są pozostałością po zlodowaceniu środkowopolskim. Zespół leży na terenie obszaru chronionego krajobrazu (Bolimowsko-Radziejowicki z doliną środkowej Rawki). Organizator zadbał zatem nie tylko o malowniczy krajobraz, ale także o szereg atrakcji, które odbywać się będą niezależnie od wyścigu. Władze gminy Jaktorów zapraszają na festyn, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie.

Dzień później rywalizacja przeniesie się do leżącego w województwie łódzkim Nowego Kawęczyna. Tradycyjnie i podobnie jak dzień wcześniej wyścig ruszy o godzinie 12:00. Ściganie odbędzie się na rundzie o długości 25 km – start i meta przy szkole w Trzciannej i kolejno przez Prandotów, Budki Trzcińskie, Podtrzciannę, Strobów, Rzeczków, Rzędków i do miejscowości Kwasowiec skąd przez Marianów, Nową Trzcianną w kierunku Trzciannej gdzie jest meta. – Zapraszamy wszystkich fanów kolarstwa w sobotę do Międzyborowa, a dzień później do Nowego Kawęczyna. Tylko u nas w te dni będzie można poczuć, czym jest prawdziwe kolarstwo szosowe – zachęca do udziału w zawodach ich dyrektor, Wojciech Pawelec.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Dodaj komentarz