Weekend z ŻTC BIKE RACE w Grójcu już za nami

Za nami pierwsze ściganie w Grójcu, tymczasem już w najbliższy weekend ŻTC BIKE RACE zawita w sobotę do Rawy Mazowieckiej, a dzień później rywalizacja rozegra się w Łyszkowicach.

Tym samym rywalizacja przenosi się do województwa łódzkiego. Rawa Mazowiecka położona jest nad rzeką Rawką i jej dopływem Rylką. Niegdyś była to stolica Ziemi Rawskiej, województwa rawskiego oraz miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego w starostwie rawskim.  Magnesem zachęcającym do odwiedzenia miasta jest krajobrazowy rezerwat przyrody Rawka, chroniący koryto rzeki Rawki z rozgałęzieniami od źródeł do ujścia. 28 kwietnia tym magnesem będzie wyścig w ramach ŻTC BIKE RACE.

Punktualnie o godzinie 12:00 na trasę wyruszą kolarze, którzy rywalizowali będą w dwóch prestiżowych cyklach SUPER PRESTIGE oraz FIT RACE. Zawodnicy ścigać się będą na rundzie o długości 28 km – przebiegać będzie ona przez Boguszyce, Garłów, Dziurdzioły, Nowe Byliny, Stanisławów Lipski, Wólkę Jagielczyńską, Zalas, Podkonice Małe i do Rawy Mazowieckiej gdzie przy ul. Tatar będzie meta i start. Zanim jednak na trasę wyruszą kolarze, do rywalizacji staną biegacze w wyścigu – Rawa W BIEGU. Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godzinę 10:00. Start odbędzie się przy ul. Tatar w Rawie Mazowieckiej – trasa poprowadzona zostanie rundą dookoła zalewu z metą w miejscu startu. Zawodnicy pokonają dwie rundy o łącznym dystansie o długości 10 kilometrów. – Zapraszamy wszystkich biegaczy i kolarzy do startu w Rawie Mazowieckiej, zapowiada się wspaniała rywalizacja na wysokim sportowym poziomie, emocji z pewnością nie zabraknie – zachęca do udziału w wydarzeniu, dyrektor zawodów z cyklu ŻTC BIKE RACE, Wojciech Pawelec.

Dzień później rywalizacja przeniesie się do Łyszkowic, gminy położonej w powiecie skierniewickim. Na co dzień Łyszkowice są ciekawym miejscem dla myśliwych polujących na kaczki i bażanty. Istnieją tu również stawy wędkarskie, gdzie łowić można nawet 20-kilogramowe karpie i szczupaki. W ostatnią niedzielę kwietnia będą jednak najbardziej atrakcyjną lokalizacją w Polsce dla kolarzy.

Wyścig tradycyjnie rozpocznie się o godzinie 12:00. Rozegrany zostanie na rundzie o długości 24,2 km. Start i meta zlokalizowane zostaną w Łyszkowicach przy ul. Gminnej, wyjazd z Łyszkowic ul. Księstwa Łowickiego, następnie przez Parysówkę, Kresy, Pszczonówkę, Kaperę, Bobrowo, Starą Wieś, Uchań Górny, Kalenice i Baranówkę do przejazdu nad A2, po przecięciu trasy wyścig ruszy na północ przez Rozdzielnię, okrążając Czatolin, wróci do przejazdu nad A2 i wjedzie do Łyszkowic, skręt w prawo w ul. Wolności i do ul. Gminnej gdzie jest meta.

W tym roku cykl imprez kolarskich ŻTC BIKE RACE ruszył w kwietniu i potrwa do września, składać się będzie z 13 etapów rozgrywanych na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego. Rywalizacja rozpoczęła się 21 kwietnia w Grójcu. Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Dodaj komentarz