Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team drużynowym Mistrzem Polski CX

W miniony weekend odbyły się 82 Mistrzostwa Polski CX, w których zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zdobyli podium, zarówno w kategoriach indywidualnych jak i drużynowo.

Marek Konwa po raz siódmy z rzędu obronił koszulkę Mistrza Polski. Zuzanna Krzystała została Vice Mistrzynią Polski w Kolarstwie Przełajowym. Bogdan Czarnota zdobył brązowy medal w kategorii Masters IIa, a Marek Witkiewicz zdobył koszulkę Mistrza Polski w kategorii IVa. Piotr Kryński po raz drugi wywalczył tytuł Mistrza Polski w kat. Junior, a Stanisław Nowak zajął 4. miejsce w kat. U23. Dzięki pracy całej drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team został drużynowym Mistrzem Polski CX.

Komentarz zawodnika:

Marek Konwa – 1. miejsce w Mistrzostwach Polski CX (kat. Elita)

82 Mistrzostwa Polski CX przechodzą do historii. Super przygotowana trasa, mnóstwo kibiców i deszczowa pogoda od rana, która nikomu jak widać niestraszna. To jest to, czego potrzeba Polskim przełajom! Plan miałem tylko jeden – walka od startu do mety i obrona koszulki Mistrza Polski Elity. Znałem trasę bardzo dobrze, więc wiedziałem co mnie czeka i gdzie będzie ciężko. To, że zaatakuje od startu do mety, przyszło mi do głowy zaraz po starcie, bo czułem się w końcu dobrze od 3 tygodni. Ze względu na spore błoto na trasie zmieniałem rower średnio raz na rundę. Nie chciałem ryzykować defektem sprzętu. Moja ekipa w boxie spisała się na złoty medal. Odpowiedni dobór szytek na tę trasę na pewno odegrał ważną rolę – ostatecznie wystartowałem na zestawie Challenge Limus 33mm. Z wyborem czekałem do godziny przed startem. Co rundę stopniowo powiększałem swoją przewagę nad Bartoszem Miklerem, aby mieć rezerwę w razie problemów na trasie. Srebro wywalczył Bartosz Mikler, a brąz Patryk Kostecki. Dziękuje bardzo za mega doping na trasie oraz całej drużynie Volkswagen Samochody Użytkowe MTB, bo razem zdobyliśmy też złoto drużynowo! Ja natomiast siódmy raz z rzędu bronię tytuł Mistrza Polski Elity w Przełajach. Oczywiście nie byłoby to możliwe dzięki wszystkim sponsorom.

Zuzanna Krzystała – 2. miejsce w Mistrzostwach Polski CX (kat. Elita kobiet)

Nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy. Tym mottem mogę podsumować ostatni start i zarówno cały sezon przełajowy, czyli całe 12 wyścigów. Pierwszy start zaliczyłam w listopadzie, a już dwa miesiące później staję w nowych barwach Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team na starcie Mistrzostw Polski. Ciężko opisać mi emocje, z jakimi się mierzyłam od kilku dni. Niestety wyścig można podsumować w kilku słowach: start bez gwizdka sędziego, stracona szansa wszystkich dziewczyn na równą walkę, upadki i szaleństwo na trasie przy odrabianiu straconych pozycji. Sytuacja, która na zawodach najwyższej rangi nie powinna mieć miejsca, zapewniła przynajmniej niezłą dawkę emocji i prawdziwego ścigania kibicom. Na pierwszą rundę wjeżdżam w okolicy 15 miejsca. Nie wierzyłam w to co się dzieje, straciłam nadzieję na dobre miejsce, bo marzenia o koszulce prysnęły w momencie startu. Nigdy jeszcze nie stoczyłam takiej walki rozgrywającej się w głowie, a nie „w nogach”. Dziś wiem, że przekroczyłam swoje granice i chociaż nie udało się osiągnąć celu – jestem o krok bliżej niż wczoraj. Na wynik nie pracowałam sama, chciałabym podziękować za poświęcony czas, wsparcie i przygotowanie trenerowi Bogdanowi Czarnocie oraz mocno kibicującej mi rodzinie, znajomym i przyjaciołom. Zdobywam srebro i zostaję Vice Mistrzynią Polski w Kolarstwie Przełajowym. Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że na tę chwilę to największy sukces w moim życiu. Dziękuję wszystkim kibicom na trasie, jeszcze nigdy nie miałam takiego wspaniałego dopingu. Dodatkowo wspólnie z pozostałymi zawodnikami Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zajmujemy pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski – cieszę się, że mogę być małą częścią tak dużego sukcesu!

Piotr Kryński– 1. miejsce w Mistrzostwach Polski CX (kat. Junior)

Mamy to! Obroniony tytuł Mistrza Polski w kat. Junior. Wielkie podziękowania za wsparcie dla trenera i wszystkich kibiców. Ten weekend był bardzo emocjonujący. Wszystko rozpoczęło się od imponującej walki trenera o zajęcie jak najwyższej lokaty w wyścigu Masters, którego finał był niezwykle fascynujący. Myślałem o nim następnego dnia w trudnych momentach i bardzo mnie zmotywował. Stwierdziłem, że skoro trener się nie poddał to i ja nie mogę. Niedziela, kolejny dzień mistrzostw, był również pełen kolarskich emocji. Stając na starcie myślałem tylko o tym, aby nie zepsuć tak ważnego dnia, na który pracowaliśmy przez cały sezon. Najbardziej bałem się powtórki z MP Mrągowo XC 2018 – by taka sytuacja, jak tam się nie powtórzyła. Gwizdek sędziego i wszystkie myśli poszły w zapomnienie. Zaczęło się liczyć tylko tu i teraz. Ogólnie wyścig minął bez większych przygód, na mecie czekał już na mnie trener wraz z moją mamą, która bardzo mocno mnie wspierała. Następny wyścig był Zuzi. Zaczęło się od bardzo dziwnego startu i chyba małego nieporozumienia, ale Zuzia walczyła z całych sił. W rezultacie ukończyła na świetnym, drugim miejscu. Ostatnim wyścigiem na mistrzostwach był Elita i Orlik, w którym kolejno startował Marek i Stasiek. Marek od samego początku prowadził. To jak pokonywał zakręty to było coś! Stasiek również był świetny. Skakanie przez takie przeszkody, było bardzo wymagające, zważywszy na to, jak blisko siebie były rozstawione. Również imponujące było zdobycie złota przez Marka Witkiewicza. Dzięki całemu teamowi zajęliśmy pierwsze miejsce drużynowo. Dziękuję wszystkim sponsorów za wsparcie. Bez was byłoby to wszystko bardzo ciężko osiągnąć.

Stanisław Nowak – 4. miejsce w Mistrzostwach Polski CX (kat. U23)

Już od samego startu było duże tempo, a stawka się rozjeżdżała. Na pierwszych zakrętach awansowałem o kilka pozycji i w bliskim otoczeniu dwóch zawodników starałem się zbliżyć do pierwszej grupy. Drugie i trzecie okrążenie to kryzys, jednak z reszty wyścigu jestem zadowolony. Równe tempo sprawiło, że umocniłem się na pozycji i sprawnie pokonywałem zakręty i przeszkody. Finalnie zajmuje dziesiąte miejsce w klasyfikacji Open oraz czwarte w młodzieżowcach. W kontekście przygotowań do imprezy to dobry wynik, a mnie najbardziej satysfakcjonuje brak kryzysów mentalnych. Gratulacje dla całego klubu, który wygrywa w klasyfikacji generalnej mistrzostw!

Dodaj komentarz