VII Mordownik – ekstremalne zawody na orientację

8 września odbędzie się kolejna edycja zawodów na orientację Mordownik. Jest to świetna okazja by sprawdzić nie tylko swoją wytrzymałość ale i orientację w terenie.

Organizatorzy przygotowują trasy piesze i rowerowe zarówno dla doświadczonych zawodników jak i dla początkujących. Mamy więc do wyboru piesze trasy na 25 km lub 50 km oraz rowerowe na 50 km lub 130 km.

O co w tym chodzi?

Choć nie ma tam ścisłej trasy zawodów – istotą zawodów na orientację jest właśnie wybór drogi do pokonania samodzielnie przez każdego uczestnika posługując się mapą, którą otrzymujemy na początku zawodów oraz kompasem. Naszym zadaniem jest znalezienie jak największej liczby punktów kontrolnych (najlepiej wszystkie) rozmieszczonych w pobliżu bazy zawodów i potwierdzenie tego na naszej karcie startowej. To wszystko w wyznaczonym limicie czasowym, który w zależności od wybranej przez nas trasy wynosi od 10 do 14 godzin.

Tegoroczna VII edycja Mordownika odbędzie się w Beskidzie Niskim, jednym z najciekawszych obszarów górskich z ciekawą nie tylko przyrodą ale i historią. Baza zawodów mieści się w Uściu Gorlickim.

Zawody rozgrywane są w cyklu Pucharu Polski: trasa piesza 50 km jest klasyfikowana w Pucharze Polski w Maratonach na Orientację a trasa rowerowa 130 km jest klasyfikowana w Pucharze Polski Maratonów Rowerowych na Orientację.

Więcej informacji na stronach: www.mordownik.pl oraz www.facebook.com/mordownik/

VII Mordownik, 8. września 2018, Uście Gorlickie

Dodaj komentarz