Testy Meridy ruszyły w Poznaniu

– Mam bardzo pozytywne wrażenia, mimo że pogoda nie była najlepsza. Cały czas jechałem z uśmiechem na twarzy – mówi Klaudiusz Hajdenrajch, jeden z uczestników testów Meridy w Poznaniu. Ciężarówka wypełniona najlepszymi modelami jednej z czołowych marek rowerów świata rozpoczęła w miniony weekend swój objazd kraju.

Blisko 50 osób wzięło udział w testach Meridy, które odbyły się w ostatni weekend w Poznaniu. Ciężarówka jednej z czołowych dwukołowych marek świata zatrzymała się w okolicach tamtejszego sklepu rowerowego Bike Atelier. Mimo trudnych warunków pogodowych przyciągnęła miłośników dwóch kółek chętnych do przetestowania najlepszych modeli Meridy. – Poleciłabym takie testy wszystkim osobom, które uważają, że rower to rower i każdy z nich jest taki sam. Przekonają się z pewnością, że rower rowerowi nierówny – uważa Dominika Ruta, jedna z uczestniczek poznańskich testów. Sprawdziła ona na trasie Meridę Ninety-Six, rower z pełnym zawieszeniem, na którym Jose Antonio Hermida i Joaquim „Purito” Rodriguez startują obecnie w legendarnym wyścigu Cape Epic. – Zakochałam się w tym rowerze od pierwszej chwili i jak dla mnie jest idealny. Jazda na nim sprawiała mi taką przyjemność, że ani deszcz, ani wiatr nie tylko nie odebrały mi radości z jazdy, ale zapewniły świetną przygodę. Żałuję jedynie, że nie mogę przetestować tego roweru w górach – dzieli się wrażeniami Dominika Ruta. – Testy były bardzo fajnie zorganizowane, wydawanie rowerów bardzo sprawne – dodaje.

Inny rower z pełnym zawieszeniem, Meridę One-Twenty, sprawdziła na poznańskich trasach Iza Szewczyk. – Mokro, dużo błota w lesie, warunki były idealne do testowania „fulla”. Rower sprawował się bardzo dobrze, fajnie połykał przeszkody na trasie i myślę, że będę się rozglądać za takim sprzętem – mówi. Testy przyciągnęły także osoby, które chciały sprawdzić rowery szosowe Merida. – Mam bardzo pozytywne wrażenia, mimo że pogoda nie była najlepsza. Cały czas jechałem z uśmiechem na twarzy. Miałem do dyspozycji rower Reacto, który pozytywnie mnie zaskoczył, czuć w nim sportowe geny. Bardzo sztywna rama, niezależnie od tego, czy miałem wiatr boczny, czy przedni, rower bardzo dobrze się prowadził – opisuje jazdę aerodynamicznym modelem z elektrycznym osprzętem Klaudiusz Hajdenrajch. Zadowolenia z testów nie kryją także przedstawiciele sklepu Bike Atelier współorganizującego wydarzenie. – Frekwencja dopisała, wiele osób testowało po kilka modeli i spędziło z nami przyjemny weekend – podsumowuje Kamila z poznańskiego sklepu Bike Atelier.

W najbliższy weekend Mobilne Centrum Testowe odwiedzi Wschowę (25 marca) i Leszno (26 marca). Wciąż można się zapisać na te i inne testy Meridy oraz zarezerwować rower dla siebie. Aby tego dokonać, wystarczy wypełnić formularz dostępny na www.rowerymerida.pl/testy.

Dodaj komentarz