Szymon Tracz wygrywa czasówkę „Hubala” w Busku Zdroju

Szymon Tracz (CCC Development Team) wygrał w Busku Zdroju etap jazdy indywidualnej na czas, rozegrany w ramach Wyścigu mjr. Hubala – Sante Tour 2019. Liderem klasyfikacji generalnej Go On pozostał Grzegorz Stępniak (Wibatech Merx Wrocław).

Drugim z etapów w programie tegorocznej edycji Wyścigu mjr. Hubala – Sante Tour była czasówka rozegrana w Busku Zdroju. Zawodnicy rywalizowali na płaskiej, liczącej nieco ponad 5 kilometrów trasie. Pogoda sprzyjała – było ciepło i słonecznie.

Kolarze na trasę wyruszali w 1-minutowych odstępach, a najlepsza dzieciątka klasyfikacji generalnej startowała co 2 minuty. Jako pierwszy z rampy zjechał Hiszpan Lucas Gutierez z ekipy Massi Vivo – Grupo Orsey. Osiągnięty przez niego rezultat był jednak dość przeciętny i szybko został poprawiony przez kolejnych zawodników.

Pierwszym, który na dłużej zajął miejsce na czele klasyfikacji etapu, był Damian Papierski z CCC Development. 6 minut i 15 sekund okazało się wysoką poprzeczką do przeskoczenia i jak się okazało, udało się to zaledwie kilku zawodnikom.

Ostatecznie po zwycięstwo na etapie w Busku Zdroju sięgnął inny z zawodników pomarańczowego CCC – znakomity Szymon Tracz, który wykręcił 6 minut i 8 sekund. o 1 sekundę pokonał on Adriana Kurka (Hurom BDC Development), a 3 sekundy stracił Niemiec Robert Kessler (Lotto – Kern Haus).

Etap 2a Wyścigu mjr. Hubala – Sante Tour 2019 – 31 maja: Busko Zdrój, jazda indywidualna na czas, 5,6 km

Zwycięzca etapu: Szymon Tracz (CCC Development Team)

Lider klasyfikacji generalnej Go On: Grzegorz Stępniak (Wibatech Merx Wrocław)

Lider klasyfikacji punktowej Ptak Warsaw Expo: Maciej Paterski (Wibatech Merx Wrocław)

Lider klasyfikacji górskiej Atlas: Mateusz Taciak (Voster ATS)

Lider klasyfikacji młodzieżowej FoMax: Szymon Tracz (CCC Development Team)

fot. www.wyscighubala.pl / Magda Tkacz

Dodaj komentarz