Settimana Coppi e Bartali: Grega Bole drugi na etapie 1a

Grega Bole po raz kolejny w tym sezonie finiszował w czołówce. Po sprincie z peletonu zajął 2.miejsce na etapie 1a Settimana Coppi e Bartali.

Miałem w samej końcówce drobne problemy ze zmianą przerzutki, przez co trochę straciłem prędkość. Gdy łańcuch wskoczył na właściwą zębatkę, Belletti rozpoczynał już swój sprint. Ruszyłem za nim, zacząłem zmniejszać dystans, zbliżyłem się do niego, ale było już za późno. Muszę podziękować wszystkim kolegom z ekipy, którzy pracowali przez cały dzień i często nadawali tempo w peletonie. W samej końcówce Bartłomiej Matysiak wyciągnął mnie na bardzo dobrą pozycję do sprintu, z której walka o podium była zdecydowanie łatwiejsza – powiedział po etapie Grega Bole.

Krótki, bo 100-kilometrowy, poranny etap rozpoczął się od powstania 5-osobowej ucieczki, która szybko wypracowała sobie ponad 3-minutową przewagę. Jechali w niej Gianfranco Zilioli (Androni), Ildar Arslanov (RusVelo), Davide Ballerini (UniEuro Wilier), Bruno Maltar (Meridiana Kamen) i Matthias Krizek (FelberMayr). Później powiększyli zapas nad peletonem do prawie 5 minut, ale na szczycie wzniesienia Sogliano al Rubicone, spadła do 1:38.

Na kolejnym podjeździe, Torre di Massamanente, różnica zmniejszyła się jeszcze bardziej, głównie za sprawą tempa nadawanego przez CCC Sprandi Polkowie i Sky. Grupa zasadnicza systematycznie wchłaniała kolejnych uciekinierów, a ostatnim, którego doścignęła był Zilioli. Spróbował on samotnej akcji, ale nie był w stanie przeciwstawić się sile peletonu.

Z powodu wysokiej prędkości na ostatnich 25 kilometrach, nikt nie był w stanie odskoczyć na większą odległość. O wynikach etapu zadecydował masowy sprint. 2 kilometry przed metą CCC Sprandi Polkowice ustawiło swój „pomarańczowy pociąg” dla Gregi Bole. Słoweniec był bardzo bliski wykończenia tej akcji i sięgnięcia po zwycięstwo, ale szybszy okazał się Manuel Belletti (Southeast). Dla Bole było to już piąte miejsce w pierwszej „5” w tym sezonie. Był już dwukrotnie 3. i raz 5. na etapach Ruta del Sol, oraz uplasował się na 5.pozycji w GP Nobili Rubinetterie.

Popołudniu rozegrana zostanie 13-kilometrowa drużynowa jazda na czas, w 4-osobowych składach (każda ekipa będzie mogła wystawić dwie drużyny).

Wyniki etapu 1a Settimana Coppi e Bartali, Gatteo – Gatteo, 99,5km

1. Manuel Belletti (Southeast)

2. Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice)

3. Patrick Clausen (Trefor Blue Water)

32. Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice)

46. Nikolay Mihaylov (CCC Sprandi Polkowice)

48. Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice)

67. Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice)

70. Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice)

71. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice)

124. Christian Delle Stelle (CCC Sprandi Polkowice) 4:44

Źródło: CCC Sprandi Polkowice

Dodaj komentarz