Ścigaj się na szosie w Psarach. Już 26 maja Bike Atelier Road Race!

– Każdy, kto lubi jazdę na szosie, może w Psarach poczuć prędkość i dać się ponieść kolarskim emocjom – mówi Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier Road Race w Psarach. Już 26 maja można tam wystartować na ciekawej i pofałdowanej trasie, która od wielu lat przyciąga zarówno znanych zawodników, jak i początkujących szosowców.

19-km pętlę w Psarach zna doskonale wielu miłośników szosowego ścigania. Już 26 maja mogą oni wrócić na interwałową trasę pod Będzinem podczas Bike Atelier Road Race, XV edycji Mistrzostw Kolarskich w Gminie Psary. – Wiele osób rezygnuje ze startu w wyścigach szosowych, bojąc się tego, że będzie odstawać poziomem od pozostałych uczestników. Organizując tę imprezę, chcieliśmy dać początkującym możliwość przełamania swoich obaw, przygotowując dla nich różne warianty dystansów. Dzięki temu każdy mógł posmakować tej szosowej szybkości i atmosfery w peletonie – mówił po ubiegłorocznym wyścigu Dariusz Leśniewski, jego organizator, były szosowy mistrz Polski w juniorach i mastersach.

Dystanse dla każdego

Także w tym roku każdy może znaleźć w Psarach rywalizację dla siebie. Na doświadczonych czeka wyścig PRO, w którym w zależności od kategorii wiekowej można pokonać od trzech do pięciu pętli. Najwytrwalsi pokonają zatem 95,5 km. Kategoria PRO jest przeznaczona dla amatorów posiadających licencję Masters i Cyclosport (wyniki są zaliczane do challengu Masters PZKol) oraz dla tych, którzy nie posiadają takiej licencji, ale są dobrze wytrenowani.

Swoją przygodę z szosowym ściganiem można w Psarach rozpocząć na dystansie HOBBY, czyli jednym 19-km okrążeniu. Będą na nim walczyć młodzi zawodnicy i zawodniczki (od 14 lat), a także początkujący kolarze i kolarki. Dodatkowo, na terenie stadionu Iskry Psary, na którym rozpoczną ściganie zawodnicy wszystkich kategorii, zostaną też rozegrane wyścigi dziecięce KIDO, na odcinkach dopasowanych do wieku maluchów. Zapisy do tej rywalizacji przyjmowane będą tylko w biurze zawodów, a wszyscy, którzy chcą wystartować w pozostałych wyścigach, mogą to zrobić online na www.bikeateliermaraton.pl. Tam też znajdują się wszystkie szczegóły Bike Atelier Road Race, jego program, regulamin i trasa.

Z Wyścigi Pokoju albo z ustawki

Pofałdowana pętla prowadzi przez Strzyżowice, Górę Siewierską, Goląszę, Toporowice, Dąbie Chrobakowe i Malinowice. W przeważającej części biegnie wzdłuż zabudowań i częściowo terenów leśnych. Start i finisz wyścigu odbędą się przy stadionie LKS Iskra Psary (ul. Malinowicka 5), tam też będzie zlokalizowane biuro zawodów.

W poprzednich latach na starcie wyścigu w Psarach stawali m.in. zwycięzca Tour de Pologne i trzykrotny uczestnik Wyścigu Pokoju Lechosław Michalak, były mistrz Polski i uczestnik mistrzostw świata (1970, 1971), Zbigniew Krzeszowiec, olimpijczyk z Atlanty i dwukrotny zwycięzca etapowy Tour de Pologne, Sławomir Chrzanowski, czy też uczestnicy Tour de Pologne: Paweł Czopek, Jerzy Jagieła i Adam Wolański. W Psarach mogą się jednak ścigać także mistrzowie lokalnych „ustawek” czy zupełnie początkujący szosowcy. – Każdy, kto lubi jazdę na szosie, może w Psarach poczuć prędkość i dać się ponieść kolarskim emocjom – podkreśla Dariusz Leśniewski.

Źródło: Bike Atelier

Dodaj komentarz