Sacha Modolo wygrywa klasyfikację generalną chińskiej etapówki Tour of Hainan

Zwycięstwem zakończyła swój sezon grupa Lampre-Merida. Zapewnił je sprinter Sacha Modolo, który wygrał klasyfikację generalną chińskiej etapówki Tour of Hainan. – To moje pierwsze zwycięstwo w „generalce” w karierze, które bardzo mnie cieszy – powiedział. Modolo wygrał także dwa etapy wyścigu, a grupa Lampre-Merida zapisała na swoim koncie 29 zwycięstw w sezonie 2015.

Sacha Modolo obronił pozycję lidera Tour of Hainan i wygrał klasyfikację generalną 9-etapowego wyścigu. Sprinter Lampre-Merida zwyciężył na dwóch etapach wyścigu, triumfował także w jego klasyfikacji punktowej. Dobre wyniki Modolo w Chinach uzupełniają dwa drugie miejsca i jedno trzecie, a także imponująca jazda na królewskim 8. etapie Tour of Hainan, podczas którego włoski sprinter odpierał ataki górali i nie dał sobie odebrać koszulki lidera wyścigu. Ostatni odcinek chińskiej etapówki zakończył się zwycięstwem Brentona Jonesa, Modolo zajął w nim 7. miejsce. W klasyfikacji generalnej wyścigu 2. był Andrey Zaits (strata 9” do Modolo), 3. Julien El Fares (12”). Najwyżej z Polaków uplasował się w Chinach Szymon Rekita (9. w „generalce”). Dobre wsparcie zwycięzcy Tour of Hainan zapewniła ekipa Lampre-Merida w składzie: Matteo Bono, Mattia Cattaneo, Valerio Conti, Mario Costa, Roberto Ferrari i Xu Gang.

tour_of_hainan_s3_modolo_sprint

– To moje pierwsze zwycięstwo w „generalce” w karierze, które bardzo mnie cieszy. Jestem dumny z osiągnięcia tak imponującego celu. Nie było to łatwe zadanie, biorąc pod uwagę moje kolarskie cechy – powiedział Modolo. Nieczęsto zdarza się, by to właśnie sprinter wygrywał w klasyfikacji generalnej wyścigu etapowego. – Mogłem zapewnić grupie Lampre-Merida to efektowne zwycięstwo dzięki wsparciu kolegów z ekipy. Zawsze dobrze jest wygrać na koniec sezonu, pomaga to spędzić dobrze zimę i przygotować się do nowego sezonu z jeszcze większą energią i w lepszym nastroju – podkreślił zwycięzca dwóch etapów tegorocznego Giro d’Italia. Do końca Tour of Hainan musiał on walczyć o obronę koszulki lidera. – Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe, ale moi koledzy stanęli na wysokości zadania i zapewnili mi najlepszą możliwą pomoc, by kasować każdą próbę odjazdu – powiedział. – Rywale zaatakowali nas dzisiaj już na początkowych kilometrach, ale powstrzymaliśmy ich. Ja ruszyłem w pościg za Zeitsem, gdy atakował na dwóch ostatnich podjazdach, a do mety pozostawało mniej niż 30 km – relacjonował bitwę z 2. zawodnikiem wyścigu. – Wspaniale byłoby wygrać także ostatni etap, ale byłem już zmęczony i nie potrafiłem dzisiaj rywalizować na odpowiednim poziomie – dodał Modolo. Jego zwycięstwo było 29. triumfem Lampre-Merida w sezonie 2015. Włoska ekipa zanotowała także 15 drugich miejsc i 19 trzecich, a jej kolarze finiszowali łącznie 63 razy na podium.

Klasyfikacja generalna Tour of Hainan 2015
1. Modolo 35 godz. 26′ 51″
2. Zeits 9″
3. El Fares 12″
4. Gavazzi 24″
5. Neilands 25″

Źródło zdjęć: BettiniPhoto, Merida Polska

Dodaj komentarz