Ruszyła Akademia Michała Podlaskiego

13 marca 2015 roku w Radzymińskim Ośrodku Kultury i Sportu,al. Jana Pawła II 20 o godz. 17.00 zostanie oficjalnie zaprezentowana Akademia Michała Podlaskiego – UKS Victoria Radzymin. 

Marzeniem Michała Podlaskiego było pójście w ślady swojego imiennika Mistrza Świata Michała Kwiatkowskiego i stworzyć w swojej rodzinnej miejscowości miejsce dla dzieci i młodzieży, w którym mogłyby się rozwijać sportowo.

Dzięki powstaniu Akademii młodzi adepci kolarstwa będą mogli rozwijać swoją pasję pod okiem doświadczonych trenerów, a w przyszłości – miejmy nadzieję – osiągać sukcesy takie jak nasi najlepsi kolarze. Projekt udało się przenieś z planów do rzeczywistości, dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym przychylności nowych władz Radzymina.

Celem AMP UKS Victoria Radzymin jest zachęcenie jak największej ilości dzieci i młodzieży do uprawniania kolarstwa. W Akademii w chwili obecnej trenuje 8 chłopców. Treningi odbywają się w rodzinnej miejscowości Michała Podlaskiego, w Załubicach Starych, dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół.

Dodaj komentarz