Potężna aktualizacja oprogramowania dla urządzeń Cyclo – V4.4

Długo oczekiwana aktualizacja o numerze V4.4 oprogramowania do nawigacji rowerowych Mio Cyclo ujrzała światło dzienne. Aktualizacja zalecana jest dla użytkowników modeli 310, 315, 500 i 505 – dodaje kilka zupełnie nowych funkcjonalności.

mio-Cyclo_505_Front_Main_Menu_2

Aktualizację można pobrać za pomocą programu Cyclo Agent od początku maja – czyli u progu sezonu rowerowego. Aktualizacja jest odpowiedzią na zapotrzebowania, zgłaszane przez fanów urządzeń z rodziny Mio Cyclo. Wśród najważniejszych funkcji, jakie dodaje, znajdują się:

  • połączenie z usługą Strava Live Segments
  • możliwość włączenia i wyłączenia automatycznego zapisywania trasy
  • dodatkowe opcje dla posiadaczy kilku rowerów
  • możliwość wytyczenia trasy z wykorzystaniem promów
  • możliwość połączenia z systemem Node
  • dodatkowe opcje dla użytkowników Shimano Di2

„Aktualizacja oprogramowania dla naszych nawigacji rowerowych Mio Cyclo nie mogła pojawić się w lepszym momencie – na sam początek sezonu rowerowego 2016” – komentuje Mariusz Manowski, CEE Country Director marki Mio w Polsce. – „Aktualizacja V4.4 dostarczy nam wielu nowych pozytywnych emocji – synchronizacja ze Strava, nowe funkcje i usprawnienia zostaną z pewnością docenione przez wszystkich rowerzystów. Do zobaczenia na trasie!”.

Strava Live Segments

Aktualizacja umożliwia wymianę informacji pomiędzy nawigacją Mio Cyclo a serwisem Strava (http://strava.com) i jego usługą Strava Live Segments. Strava pozwala na porównywanie swoich czasów przejazdów z innymi rowerzystami na tych samych trasach. Dzięki tej zdrowej rywalizacji każdy zapalony cyklista może zmierzyć się ze wszystkimi użytkownikami serwisu na dowolnej trasie, którą może opublikować w ramach tej platformy. Zapisane trasy i dane o czasie przejazdu z jego nawigacji za pośrednictwem MioShare™ trafiają podczas synchronizacji do Strava Live Segments i są udostępnianie innym użytkownikom. Aktualizacja pozwala także na założenie darmowego konta Premium w serwisie Strava z 60-dniowym okresem próbnym.

mio-Cyclo_505_Front_Main_Menu_1

Gdy masz więcej rowerów…

Ta funkcja przyda się użytkownikom, którzy korzystają z Mio Cyclo na więcej niż jednym rowerze. Na ekranie tytułowym nawigacji pojawiła się teraz możliwość wyboru profilu roweru, na którym ma być rejestrowana trasa i wyniki.

Wyłączenie automatycznego zapisywania trasy

Aktualizacja wprowadza nową funkcjonalność, o którą prosiło wielu użytkowników nawigacji Mio Cyclo – możliwość wyłączenia rejestrowania przejechanej trasy. Automatyczna rejestracja trasy jest nadal włączona jako opcja domyślna. Po jej wyłączeniu trasa nie będzie oczywiście rejestrowana, zaś ponowne włączenie rejestracji będzie możliwe dopiero po zatrzymaniu się – ma to na celu zabezpieczenie przez przypadkowym włączeniem tej opcji.

Node

Dla użytkowników Mio Cyclo, którzy podróżują po Belgii i Danii, aktualizacja V4.4 daje możliwość połączenia z obecnym w tych krajach systemem Node – zbiorem określonych punktów, które pozwalają na ustalenie trasy zamiast korzystania z tradycyjnej nawigacji z podawaniem trasy od-do. Korzystając z Node użytkownik sam określa, które miejsca chce odwiedzić, a jego urządzenie Mio Cyclo samo wybierze odpowiednią trasę.

Prom, prom, prom

Kolejną nowością w aktualizacji V4.4, o którą prosili użytkownicy, jest dodanie możliwości zaprojektowania trasy z wykorzystaniem przepraw promowych. O ile w Polsce nie cieszą się jeszcze dużą popularnością, to w Danii jest to wręcz opcja niezbędna.

Współpraca z Shimano

Urządzenia Cyclo 315 i 505 po aktualizacji zyskają większe możliwości współpracy z przerzutkami Shimano XTR M9050 Di2. Urządzenie teraz rozpoznaje nową 11-trybową kasetę z trybami 11-13-15-17-19-21-24-27-31-35-40 oraz zębatką przednią 40-30-22. Dodatkowo nawigacją będzie mogła być obsługiwana przez pilot do Shimano Di2 – w zakresie zmieniania stron w aplikacji oraz rozpoczęcia i zatrzymania rejestracji danych.

Aktualizacja poprawia także kilka drobnych błędów, związanych m.in. z obsługą stref czasowych czy konfiguracją ekranu, wprowadza także np. automatyczne dopasowanie kolorystyki mapy podczas jazdy przez las celem lepszej widoczności informacji na ekranie.

Mio CashBack

Nadal trwa akcja promocyjna Mio CashBack – każdy, kto odda swój stary licznik rowerowy, nawigację lub kompas, może kupić nowe urządzenie  z rodziny Mio Cyclo w obniżonej cenie nawet o 200 zł. Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie http://miocashback.pl/cyclo/

Dodaj komentarz