Otwarcie sezonu Tauron Lang Team Race w Ślężańskim Mnichu

12 kwietnia w Sobótce odbędzie się tradycyjne rozpoczęcie sezonu kolarskiego. Zawodowcy wystartują w słynnym Ślężańskim Mnichu, natomiast amatorzy będą mieli okazję rywalizować w pierwszym wyścigu szosowego cyklu Tauron Lang Team Race. Trwają już zapisy do obu wyścigów.

Tauron Lang Team Race to nowość w kalendarzu imprez organizowanych przez Lang Team. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom kolarzy amatorów. Po historycznych sukcesach Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki w 2014 roku kolarstwo stało się sportem narodowym. Rośnie popularność dyscypliny i zapotrzebowanie na nowe imprezy, także szosowemówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team. W tym sezonie odbędzie się pięć edycji Tauron Lang Team Race. Inauguracja cyklu będzie miała miejsce podczas otwarcia sezonu w Sobótce, a kolejne odbędą się  w Rzeszowie (31 maja), Gdańsku (14 czerwca) i Krokowej (5 lipca). W kalendarzu doszło do jednej zmiany. W miejsce edycji krakowskiej pojawi się edycja 6 września, jej lokalizacja zostanie podana w najbliższym czasie. Mamy nadzieję, że uda się zachęcić do startu jak najwięcej kolarzy – amatorów. Masowość powinna być największym atutem tej imprezy. Jeśli doda się do tego profesjonalną organizację potwierdzaną podczas każdej edycji Tour de Pologne, to zanosi się na prawdziwe święto kolarstwa amatorskiego – dodaje Paweł Gniadek, Dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR Tauron Polska Energia – Sponsora Głównego cyklu. Uczestnicy będą mogli ścigać się na dwóch dystansach: MINI (40-70 km, start od 16 lat) oraz MAXI (80 -120 km, start od 18 lat). W Sobótce dystanse te będą krótsze, odpowiednio 34 i 68 kilometrów. Zapisy do zawodów właśnie się rozpoczęły, wszystkie szczegóły dostępne są na stronie www.tauronlangteamrace.pl

foto 2

Dla amatorów Tauron Lang Team Race, dla zawodowców Ślężański Mnich. W tym roku otwarcie kolarskiego sezonu zapowiada się niezwykle pasjonująco. Po raz pierwszy wspólnie organizują je Lang Team oraz KS Ślęża Sobótka. Od zawsze chcieliśmy, aby ten dzień był wielkim kolarskim świętem i okazją do spotkania amatorów z zawodowcami – mówi prezes KS Ślęża Sobótka Przemysław Bednarek. Memoriał Romana Ręgorowicza, czyli właśnie Ślężański Mnich to pozycja obowiązkowa w kalendarzu najlepszych polskich grup zawodowych. Malownicze tereny, słynna runda wokół Ślęży i techniczna trasa gwarantują emocje na najwyższym poziomie. Przed rokiem zwyciężył tu Maciej Paterski, a wcześniej triumfowali między innymi Marek Rutkiewicz czy Łukasz Bodnar. W Sobótce będą rywalizować kolarze elity, a także młodzicy i juniorzy. Wszystkie szczegóły dotyczące Ślężańskiego Mnicha i zapisów znajdują się na stronie www.kolarstwo.sobotka.pl.

TAURON LANG TEAM RACE

12 kwietnia – Sobótka

31 maja – Rzeszów Podkarpackie

14 czerwca – Gdańsk

05 lipca – Krokowa

06 września – miasto do potwierdzenia

fot. BikeLife.pl/Lang Team

Dodaj komentarz