ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów wkracza w decydującą fazę

Przed nami trzeci etap ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów. W sobotę 23 maja kolarze amatorzy, a także zawodowcy będą się ścigać na trenażerach na wirtualnej trasie w Yorkshire. O zwycięstwo rywalizować będą między innymi Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik i Anita Włodarczyk z grupy sportowej ORLEN. Powalczyć z nimi będzie mógł każdy, kto ma trenażer smart i aplikację Zwift.

Po Richmond i Innsbrucku przyszedł czas na trasę w Yorkshire, gdzie odbyły się ostatnie mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. Pamiętane przede wszystkim ze względu na deszczową pogodę i niespodziewane zwycięstwo Madsa Pedersena, młodego Duńczyka, który w ubiegłym roku błysnął także na Tour de Pologne zajmując trzecie miejsce na jednym z etapów. Tym razem na trasie w Yorkshire zostanie rozegrany trzeci etap ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów. Wirtualnemu wyścigowi towarzyszą jak najbardziej realne emocje, a walka stoi na najwyższym poziomie.

Przekonują się o tym fani kolarstwa z wielu krajów, bo w poprzednim etapie startowali między innymi zawodnicy z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Japonii, Holandii, Niemiec, Irlandii, czy Włoch.

– Wielką zaletą ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów jest możliwość rywalizacji w sytuacji, w której realne wyścigi jeszcze nie mogą się odbywać. Do tego dochodzi kolejny aspekt – udział znanych kolarzy i wielkich gwiazd sportu. Nie codziennie można jechać na kole z Robertem Kubicą, Bartoszem Zmarzlikiem, czy Anitą Włodarczyk. I nie codziennie można oglądać swoje sukcesy na żywo w Eurosporcie – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

W sobotnim wyścigu wystartują również inni sportowcy z grupy sportowej

ORLEN: Wojciech Pszczolarski, Kuba Przygoński, Remek Olszewski, Patrycja Bereznowska, Mateusz Rudyk , Rafał Sarnecki, Krzysztof Maksel i Adam Tomiczek. Każdy, kto chce wystartować, powinien zajrzeć na stronę www.tourdepologneamatorow.pl, tam znajdują się wszelkie szczegóły dotyczące wyścigu.

Trzeci etap ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów będzie transmitowany w Eurosporcie 1 od godziny 10:45, a komentować go będą Adam Probosz, Tomasz Jaroński oraz Dariusz Baranowski. Wyścig można też śledzić w mediach społecznościowych Lang Team.

Dodaj komentarz