Niebezpieczna kraksa Pauline Ferrand-Prevot i Jolandy Neff w Hoogerheide

Do bardzo niebezpiecznego wypadku doszło podczas pucharu świata w kolarstwie przełajowym w Hoogerheide, gdzie na błotnistym zjeździe zderzyły się Pauline Ferrand-Prevot i Jolanda Neff.  Całe zdarzenie wyglądało bardzo niebezpiecznie, potrzebna była pomoc ratowników medycznych. 

Dowiedzieliśmy się dzisiaj, że zawodniczka Kross Racing Team, Jolanda Neff poddana zostanie dzisiaj operacji zespolenia lewego obojczyka. Badanie medyczne potwierdziło również złamanie prawego łokcia. Zawodniczka również nie wystartuje w Stellenbosch podczas pierwszej rundy pucharu świata w kolarstwie górskim. 

„Wczoraj czułam się bardzo dobrze podczas wyścigu i czerpałam przyjemność w rywalizacji w wyścigach przełajowych. Najgorszy nie jest dla mnie ból, ale świadomość, że opuszczę mistrzostwa świata za tydzień. Razem z zespołem podjęliśmy decyzję, że nie pojadę do Stellenbosch na pierwszą rundę pucharu świata w kolarstwie górskim. Chcę być w pełni zdrowa i gotowa w Albstadt. Chciałabym podziękować mojemu zespołowi Kross Racing Team: Magdzie, Kornelowi i Tomkowi oraz mojemu tacie za zaangażowanie i wsparcie moich startów w wyścigach przełajowych.” – powiedziała Jolanda Neff na oficjalnym profilu Kross Racing Team

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Dodaj komentarz