Najlepszy sezon w historii Wrocławskiego Roweru Miejskiego

Do 30 listopada wrocławianie mogą w tym roku wypożyczać rowery miejskie. Ósmy sezon w historii kończy się bilansem niemal 1,1 miliona wypożyczeń. To najlepszy wynik w dotychczasowej historii Wrocławskiego Roweru Miejskiego.

Wrocławski Rower Miejski był pierwszym systemem Nextbike w Polsce. Pierwszy kontrakt obowiązywał od 2011 do 2014, drugi od 2015 roku do zakończenia tego sezonu. Już wiadomo, że Nextbike Polska będzie operatorem Wrocławskiego Roweru Miejskiego również w latach 2019-2022.

„Wdrożenie Wrocławskiego Roweru Miejskiego we Wrocławiu było istotnym elementem rozwoju ruchu rowerowego. Dzięki temu wielu mieszkańców, którzy nie rozważali wcześniej tego środka transportu, mogło samodzielnie przekonać się, jak szybko i komfortowo można przemieszczać się rowerem po Wrocławiu” – mówi Daniel Chojnacki, wrocławski oficer rowerowy.

Od 2011 roku wrocławianie wypożyczyli rowery ponad 4,5 miliona razy. Tylko w tym sezonie odnotowano prawie 1,1 miliona wypożyczeń, czyli najwięcej w historii! To niejedyny rekord – najlepszy w historii był również tegoroczny maj (niemal 185 tysięcy wypożyczeń), w tym roku pobity również został dobowy rekord liczby przejazdów – w czwartek, 19 kwietnia, rowery wypożyczono 8696 razy.

„Te rekordy to powód do dumy. Dla nas, a przede wszystkim dla mieszkańców Wrocławia, którzy na co dzień wypożyczają rowery. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za te ostatnie cztery lata. Cieszymy się też, że rowery Nextbike nadal będzie można wypożyczać we Wrocławiu. Powracamy w nowej odsłonie 1 marca” – zapowiada Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Najpopularniejsze stacje Wrocławskiego Roweru Miejskiego 2018:

  1. Rondo Reagana
  2. Rynek
  3. Wita Stwosza – Szewska
  4. Hala Targowa
  5. Świdnicka – Chrobry

Najpopularniejsze trasy Wrocławskiego Roweru Miejskiego 2018:

  1. Kredka i Ołówek do Rondo Reagana
  2. Politechnika Wrocławska – Gmach Główny do Teki
  3. Rondo Reagana do Kredka i Ołówek
  4. Teki do Politechnika Wrocławska – Gmach Główny
  5. Rondo Reagana do Nowowiejska – Wyszyńskiego

W tegorocznym sezonie we Wrocławiu można skorzystać z 82 stacji i 820 rowerów. Ich średni czas wypożyczenia wynosił 17 minut i 52 sekundy. W piątek o północy system zostanie wyłączony, wkrótce potem stacje i rowery znikną z ulic. Będzie to jednak ostatnia zima bez Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Począwszy od 2019 roku system będzie całoroczny, w okresie zimowym zmniejszy się jedynie liczba dostępnych rowerów.

Na mocy podpisanej  na początku listopada umowy 1 marca 2019 r. Nextbike Polska uruchomi 100 stacji rowerowych i udostępni 1000 rowerów czwartej generacji. Dostępnych też będzie 65 rowerów niestandardowych, w tym rowery elektryczne, familijne typu cargo, dziecięce, tandemy, składaki i rowery typu handbike. Kolejnych 100 stacji i 1000 rowerów zostanie udostępnionych z początkiem czerwca. System będzie też rozbudowywany o stacje sponsorskie.

Informacje prasowe 

Dodaj komentarz