Najlepsi kolarze pojawią się w Serocku 23 lipca

Już 23 lipca br. (niedziela) mieszkańcy Serocka będą świadkami zmagań kolarskich na najwyższym poziomie. Tego dnia w dawnym mieście Królewskiej Korony toczyć się będzie rywalizacja o tytuły  w Mistrzostwach Polski Masters i Cyklosport w wyścigu ze startu wspólnego. Impreza będzie jednym z elementów obchodów 600-lecia nadania praw miejskich.

Organizatorem tegorocznej edycji mistrzostw jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów, mające duże doświadczenie w organizacji różnego rodzaju wyścigów kolarskich. Do najbardziej znanych należy prestiżowy cykl ŻTC BIKE RACE. Impreza rozpocznie się o godz. 8:00 uroczystą ceremonią otwarcia zawodów.

W tym roku poza zmaganiami najlepszych mastersów, przygotowano też szeroką gamę innych kategorii, dzięki czemu każdy amator dwóch kółek, bez względu na prezentowany poziom oraz wiek, będzie mógł spróbować swoich sił na szosie. W programie zawodów znalazły się między innymi wyścigi w kategorii Cyklosport, w których wystartują kobiety i mężczyźni w wieku od 18-29 lat. Punktualnie o godz. 9:00 rusza pierwsza grupa zawodników, która rozpocznie wyścigi Mistrzostw dla Amatorów. Na 12:30 zaplanowano uroczystość dekoracji zwycięzców wszystkich kategorii Mistrzostw dla  Amatorów.

Po zmaganiach Amatorów przyjdzie pora na bardziej utytułowanych kolarzy. Od godziny 14:00 odbywać się będą wyścigi Mistrzostw Polski masters w kategoriach M30, CM20,  M40A i B. Na trasie pojawią się najlepsi rodzimi szosowcy, medaliści nie tylko krajowych, ale też międzynarodowych zawodów. Wielu z nich to gwiazdy polskiego kolarstwa minionych lat.  Jednego możemy być pewni – rywalizacja będzie przebiegać na najwyższym sportowym poziomie. Dekorację zwycięzców MP Masters i Cyklosport zaplanowano na godz. 18:00. Warto nadmienić, że tego samego dnia w Serocku odbędą się również Mistrzostwa Polski branży IT.

Proces zgłaszania się do zawodów jest bardzo prosty. Zawodnicy startujący w kategorii Masters muszą dokonać rejestracji w internetowej bazie cyklu SUPER PRESTIGE – ŻTC BIKE RACE (www.ztc.pl), natomiast Amatorzy w internetowej bazie cyklu FIT RACE – ŻTC BIKE RACE (www.ztc.pl). Następnie należy wysłać zgłoszenie do Mistrzostw na adres [email protected]. Ostatni element zapisywania się do wyścigu to wniesienie opłaty startowej w wysokości 60 zł. Warto zrobić to już teraz bowiem dla uczestników przygotowano atrakcyjne pakiety startowe. Tylko rejestracja we  wcześniejszym terminie gwarantuje otrzymanie pakietu, którego wartość przewyższa poniesione koszty. Biuro zawodów będzie otwarte w sobotę w godz. 17:00-22:00 oraz w niedzielę, ale tylko w wyznaczonych godzinach dla danych kategorii wiekowych.

Więcej informacji  dostępnych jest na stronie www.ztc.pl.

Dodaj komentarz