MTB Film Festival presented by KROSS. Jesienią czeka nas zlot fanów kręcenia korbą i ujęć filmowych

Pogoda jeszcze jest łaskawa, ale szybciej niż nam się wydaje przestanie zachęcać do rowerowych wycieczek i przygód. Nic straconego. Dzięki festiwalowi filmów poświęconych kolarstwu górskiemu w Krakowie w kinie Kijów.Centrum 29 listopada, gdy już zapomnimy o mijającym właśnie sezonie rowerowym, zbiorą się wszyscy fani dwóch kółek. Goście będą mieli okazję obejrzeć szereg produkcji dotyczących MTB, enduro i downill, wyprodukowanych przez najzdolniejszych krajowych filmowców. Nie zabraknie też konkursów na najlepsze amatorskie nagranie i zdjęcie, wizyty zawodowego kolarza oraz rekordzisty Guinnessa Davida Cachona, a także premiery eBike’a KROSS Soil Boost.

Festiwal zostanie zorganizowany 29 listopada w krakowskim kinie Kijów.Centrum przy alei Krasińskiego 34 w godz.18-22. Podobne jak w ubiegłych latach najciekawszym gwoździem programu będzie konkurs filmowy w którym adrenalina, kurz, błoto, endorfiny i pełne pasji katownie sprzętu rowerowego mają odgrywać główne role.

– Zaprosimy najlepszych polskich producentów, zostawiając jednocześnie możliwość udziału najciekawszych amatorskich produkcji tego sezonu. W tym roku dodatkowo poszerzamy kategorie festiwalowe o BikeBoard MTB Zdjęcie Roku 2018 i Rowerowe Zdjęcie Roku, wykonane przy użyciu kamerki GoPro – mówi Tomasz Kubik z agencji Zooteka, która odpowiada za organizację MTB Film Festival presented by KROSS.

Nie bez powodu głównym fundatorem nagród w konkursie pozostaje marka GoPro, która przeznaczyła dla najlepszych filmowców swoje flagowe modele kamer. Sponsorem tego wideo-maratonu została także największa w Polsce marka rowerowa KROSS. To wtedy nastąpi oficjalna premiera górskiego roweru elektrycznego z pełnym zawieszeniem KROSS Soil Boost.

– Cieszymy się, że mamy okazję wspierać tak świetne wydarzenie jak MTB Film Festiwal. Jest to doskonała okazja, żeby całe środowisko rowerowe zgromadziło się w Krakowie, wspólnie oglądając filmy i dyskutując o sporcie, który jest pasją nas wszystkich – komentuje Kris Kurowski, Brand Manager KROSSA.

Warto zaznaczyć, że na tym wydarzeniu kulturalnym pojawi się David Cachon – postać doskonale znana w środowisku rowerowym. To zawodowy kolarz górski, globtroter i dwukrotny mistrz świata w dyscyplinie trail. W 2011 r. pobił rekord Guinnessa, dokonując zeskoku na rowerze BMX z platformy o wysokości 4 metrów, cały czas pedałując i przy lądowaniu nie dotykając stopami ziemi. W trakcie krakowskiego festiwalu na pewno pokaże co potrafi na dwóch kółkach, szczegóły poznamy wkrótce.

Dodatkową atrakcją jest możliwość zaangażowania w udział w seansie amatorskich produkcji filmowych. W konkursie, który zostanie przeprowadzony na profilu wydarzenia Facebooku może wziąć każdy, kto zgłosi swój krótki film rowerowy (od 1:30 do maksymalnie 5 minut) na adres [email protected]. To samo dotyczy zdjęć konkursu BikeBoard MTB Zdjęcie Roku 2018.

Nadsyłane filmy i zdjęcia zamieszczone zostaną na koncie ZOOTEKA na Facebooku, gdzie oceniane będą zarówno przez użytkowników portalu jak i grono wybranych ekspertów. W rezultacie podczas finałowego seansu w kinie Kijów.Centrum organizatorzy zaprezentują trzy dodatkowe filmy amatorskie i wyeksponują w holu budynku najlepiej oceniane zdjęcia.

MTB FILM FESTIVAL presented by KROSS

Bilety na festiwal w cenach: 25 zł do 30 września, 30 zł od 1 listopada do 28 listopada oraz 40 zł w dniu festiwalu. Wejściówki będą dostępne w kasach kina Kijów.Centrum i na stronie internetowej www.kijow.pl. Start sprzedaży biletów nastąpi 14 września.

Nagroda główna:
2000 zł oraz kamera GoPro HERO6 z zestawem akcesoriów rowerowych

BikeBoard MTB Zdjęcie Roku 2018
Nagroda główna:
1000 zł, wyróżnienie na łamach magazynu „Bikeboard” i nagrody rzeczowe od sponsorów festiwalu

Sponsor główny: KROSS
Organizatorzy: Agencja Zooteka, Fundacja Silva Rerum, kino Kijów.Centrum
Partnerzy imprezy: GoPro, Leatt, Rocday

Foto: materiały prasowe 

Dodaj komentarz