Międzynarodowy klasyk kolarski juniorów Sulmierzyce 2021

23 lipca 2021 roku w gminie Sulmierzyce odbył się Międzynarodowy Klasyk Kolarski Juniorów. Organizatorem było Stowarzyszenie „Akcja dla kolarstwa” APC z Łasku. Całość odbywała się w Łódzkim Okręgowym Związku Kolarskim.

Zawody odbywały się na dystansie 121,8 km, na co składało się 7 okrążeń o długości 17,4 każde.

Pierwsze miejsce zajął zawodnik z numerem 105, Marek Kapela z drużyny Świt Mazowsze Serce Polski, z czasem 2:54:09. Tuż za nim uplasował się reprezentant Estonii, Romet Pajur, z teamu CFC SPORDIKLUBI. Pierwszą trójkę zamknął Dominik Ratajczak, z teamu UKS COPERNIKUS CC SMS Toruń.

Warto dodać, że z 91 zawodników uprawnionych do startu, wyścig ukończyło 86. Sędziowali kolejno wg hierarchii: Cezary Wiecha, Marta Walczewska oraz Dominik Dudkiewicz.