Michelin projektuje buty dla profesjonalnych rowerzystów

Firma Michelin zaprojektowała podeszwy do trzech linii obuwia dla kolarzy MTB. Francuski koncern chce nadal inwestować w tę dziedzinę.

Zdaniem Michelin opony i podeszwy mają ze sobą wiele wspólnego, muszą bowiem zapewniać właściwą przyczepność, elastyczność i trwałość. Właśnie dlatego firma zdecydowała się zainwestować w tę dziedzinę. Na swojego strategicznego partnera w zakresie projektowania, rozwoju i produkcji wysokiej jakości oferty sportowej Michelin wybrało firmę JV International (JVI).

Dzięki tej współpracy udało się w procesie produkcji butów wykorzystać technologie stosowane w produkcji opon. Każda podeszwa jest wykonana zgodnie ze specyfikacją producenta obuwia i normami technicznymi. Zapewnia to coraz lepsze właściwości w kilku obszarach: odporność na czynniki mechaniczne, użyteczność w sportach zawodowych oraz właściwości samoczyszczące.

Firma Michelin zaprojektowała podeszwy do trzech linii obuwia dla kolarzy MTB (mountain biking):

  1. NORTHWAVE OUTCROSS

Linia obuwia Outcross powstała z myślą o pasjonatach kolarstwa górskiego. Wierzch buta jest wykonany z siateczki 3D pokrytej warstwą ochronną z dodatkowym wzmocnieniem w obszarach największych naprężeń. Podeszwa Michelin Explorer, owoc współpracy z firmą Northwave, zapewnia zarówno maksymalną przyczepność, jak i wyjątkową stabilność na podłożu wszelkiego typu. Dla większej trwałości podeszwa Explorer jest w całości wykonana z gumy.

  1. NORTHWAVE ENDURO MID

Ta linia obuwia to odpowiedź na uwagi i propozycje zgłaszane przez zawodników enduro. Konstrukcja buta została zamknięta w procesie termozgrzewania. Cienki język posiada wkład piankowy dla większej ochrony i komfortu, natomiast wzmocnienie czubków butów chroni palce przed uderzeniami. Podeszwa X-Fire, która została stworzona we współpracy z Northwave, zapewnia doskonałą trakcję w obszarze palców i wyjątkową przyczepność do pedałów.

  1. NORTHWAVE EXTREME XC

Buty Extreme XC są wyposażone w podeszwę Michelin Hyperlight XC opracowaną wspólnie z Northwave. Zawiera ona innowacyjną technologię podwójnej warstwy mieszanki gumy podnoszącej wytrzymałość, stabilność i przyczepność. Części podeszwy Michelin są rozmieszczone wewnątrz sztywnej wkładki z jednokierunkowego włókna węglowego. Wierzch obuwia wykonany z włókna z mikroperforacją i technologią Biomap idealnie dopasowuje się do kształtu stopy i zapewnia doskonałą przewiewność. Buty Northwave Extreme XC przeznaczone do jazdy cross-country ważą zaledwie 320 g i są jednymi z najlżejszych na rynku obuwia do kolarstwa górskiego.

Dodaj komentarz