Michał Kwiatkowski wycofał się z Tour de Pologne

Michała Kwiatkowskiego (Etixx Quick Step) wycofał się z 72. Tour de Pologne. Jego forma okazała się zbyt słaba i nie dojedzie nawet do mety w Krakowie.

Na szóstym etapie wokół Bukowiny Tatrzańskiej Michał Kwiatkowski zszedł z trasy i nie ukończył wyścigu. Jego forma była zbyt słaba i pomimo chęci zwycięstwa musiał wycofać się z wyścigu.

Przypomnijmy, że po czwartym etapie prowadzącego z Jaworzna do Nowego Sącza Kwiatkowskich był na 9. miejscu w generalce, tracąc do lidera zaledwie 28 sekund. Niestety na trasie z Nowego Sącza do Zakopanego dopadł kryzys, gdy stracił do zwycięzcy ponad 20 minut i spadł na 42. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dzisiejszy dzień był już tylko gorszy. 50 kilometrów przed metą Michał został za peletonem. Wyglądał na bardzo zmęczonego, poczym zszedł z roweru i zakończył jazdę. Liderem po szóstym etapie został Sergio Henao z grupy Sky. Już jutro zakończenie TdP w Krakowie.