Małopolski Wyścig Górski: zwycięstwo Adriana Kurka w trzecim etapie

Ostatni dzień zmagań obfitował w podjazdy. Na 140-kilometrowej trasie znalazły się cztery premie górskie, jednak wszystkie usytuowane były w początkowej fazie rywalizacji, daleko od mety. Takie ukształtowanie terenu chcieli wykorzystać „pomarańczowi” i rozpoczęli ściganie od ataków. Najpierw Patryk Stosz oderwał się z sześcioma innymi zawodnikami. Zdołali wypracować ok. 40 sekund przewagi, zanim peleton zdecydował się skasować odjazd. W kolejnym ataku wziął udział Adrian Kurek. Odskoczył on wraz z Silvio Herklotzem (Stolting) i Pawłem Charuckim (Domin Sport), na prawie 5 minut.

adrian_kurek_ccc

Przed ostatnim podjazdem, pod Przełęcz Knurowską, do czołówki dołączył Sergiy Lagkuti (Kolss-BDC), a na samym wzniesieniu odpadł Charucki. Przewaga gwałtownie nie malała i 45 kilometrów przed metą wciąż wynosiła ponad 4 minuty.

Później grupa zasadnicza przyspieszyła, ale nie na tyle zdecydowanie, by zupełnie zniwelować straty. W samej końcówce na atak z trzyosobowej grupki zdecydował się Adrian Kurek i sięgnął po pierwsze w tym sezonie indywidualne zwycięstwo w wyścigu UCI (w tym roku był w zwycięskiej ekipie, która wygrała jazdę drużynową na czas w Coppi e Bartali). Drugi był Lagkuti, a trzeci Herklotz.

Marko Kump (Adria Mobil) zdołał obronić prowadzenie w klasyfikacji generalnej i został zwycięzcą całego wyścigu. Pokonał Vitaliy’a Butsa (Kolss-BDC) i Martina Grona (Riwal), a Leszek Pluciński był najwyżej sklasyfikowanym kolarzem CCC Sprandi Polkowice. Zajął on 17.miejsce, ze stratą 24 sekund do zwycięzcy.

Wyniki trzeciego etapu:

1. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) 3:24.03
2. Sergiej Lagkuti (Ukraina/Kolss-BDC) strata 20 s
3. Silvio Herklotz (Niemcy/Team Stolting) 27
4. Marko Kump (Słowenia/Adria Mobil) 2.17
5. Iwan Sawicki (Rosja)
6. Witalij Buc (Ukraina/Kolss-BDC) obaj ten sam czas

Klasyfikacja generalna:

1. Marko Kump (Słowenia/Adria Mobil) 10:37.38
2. Witalij Buc (Ukraina/Kolss-BDC Team) strata 12 s
3. Martin Herbek Gron (Dania/Riwal Platform) 17
4. Iwan Sawicki (Rosja) 20
5. Kamil Zieliński (Domin Sport) 24
6. Dariusz Batek (Wibatech Fuji Żory) 24

Źródło: CCC Sprandi Polkowice, Fot. wikimedia.org

Dodaj komentarz