LOTTO Poland Bike Marathon w Markach

To był świetny debiut! Kolorowy peleton Poland Bike po raz pierwszy w historii zawitał do podwarszawskich Marek. Ta miejscowość, niemal przylegająca do stolicy, była areną jedenastego etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Frekwencja, jak na środek upalnego lata, okazała się znakomita. Na starcie stawiło się około 650 amatorów MTB. Gościem specjalnym LOTTO Poland Bike Marathon był Krystian Herba. Trzykrotny rekordzista Guinnessa skacząc rowerem po schodach zdobywa najwyższe budynki na świecie. Jego niezwykle efektowny pokaz rowerowego trialu w Miasteczku Poland Bike w Markach wzbudził olbrzymie zainteresowanie i był prawdziwą atrakcją.

Na dystansie MAX (57 km) zwyciężył, drugi raz w tym sezonie, Ernest Kurowski (Olsh Paramedyk), przed Adrianem Jusińskim (TRW Cloudware Team) i Arturem Mioduszewskim (Trezado BikeTires.pl). Wśród kobiet, także drugie zwycięstwo w tegorocznym LOTTO Poland Bike Marathon, odniosła Marta Bazańska (ProCycling.pl), która wyprzedziła Magdalenę Fejfer (Trybik Northwave Team) i Martę Szałaj (Polonia Warszawa MTB).

10

Trasę MINI (31 km) pierwszy raz w tym sezonie najszybciej pokonał Dawid Janecki z Tomaszowa Mazowieckiego. Za nim finiszowali Patryk Białek (SK Bank Team) i Błażej Hańderek (Maro Sport MTB Team). W gronie kobiet już szósty raz w tym roku ze zwycięstwa cieszyła się Katarzyna Różycka (Rozycky Team), wyprzedzając Katarzynę Skurę (Kolarski.eu Team) i Joannę Kur (Prolog Jabłonna).

3

Na trasie FAN (9 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Marek w kolarstwie górskim. Wśród chłopców triumfował Dawid Skwarka (Brzeziny MTB Team), przed Patrykiem Dmochem (Prolog Jabłonna) i Kamilem Lachem (UKK Huragan Wołomin). W gronie dziewcząt wygrała Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin), przed Katarzyną Górniak (Inter Cars MTB Team) i Katarzyną Praszczałek (Algorytm Dynamik). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej zwyciężył TRW Cloudware Team, przed Trybik Northwave Team i Renault Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Marcinkiewiczowie, przed Sienkiewiczami i Gregorowiczami. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzenie utrzymali Daniel Pepla (Renault Team) i Katarzyna Różycka (Rozycky Team).

6

XI etap LOTTO Poland Bike Marathon został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Marki i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, a burmistrz Marek Jacek Orych był starterem honorowym wyścigów i uczestnikiem rywalizacji na trasie MINI.

Sierpień z LOTTO Poland Bike Marathon zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Najbliższy weekend 15/16 sierpnia ekipa Poland Bike spędzi w przepięknym ośrodku „Wyspa Wisła” w Stężycy koło Dęblina, oddalonej o 100 km od Warszawy. Tam właśnie w sobotę 15 sierpnia zostaną rozegrane historyczne, pierwsze Mistrzostwa Polski Amatorów MTB w jeździe parami, a 16 sierpnia odbędzie się XII etap LOTTO Poland Bike Marathon. Tydzień później w niedzielę 23 sierpnia – prawdziwe kolarskie święto w samym centrum Warszawy, czyli VI Memoriał Stanisława Królaka. Jednocześnie będzie to finał II Kolarskich Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. Przed rywalizacją zawodowców na tej samej widowiskowej rundzie ze startem i metą przy Placu Zamkowym będą ścigać się amatorzy, zarówno na rowerach górskich, jak i szosowych.

Galeria zdjęć

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Dodaj komentarz