Kolarstwo opanowało Grójec – ŻTC BIKE RACE

Deszcz, śnieg, słońce, wiatr z takimi warunkami przyszło zmagać się kolarzom na trasie pierwszego etapu, dziesiątej edycji cyklu ŻTC BIKE RACE. Wielkie ściganie rozpoczęte!

Start zawodów, na którym zameldowało się niemal dwustu miłośników rowerowego szaleństwa nastąpił punktualnie o godzinie 12:00. W zależności od kategorii wiekowej kolarze rywalizowali na dystansie od 34,5 do 106,5 kilometra w dwóch cyklach SUPER PRESTIGE oraz FIT RACE. Start ostry i meta zlokalizowane były niedaleko Grójca, dokładnie w Skurowie, a nawrót następował w Józefowie. Całość została poprowadzona na 18 kilometrowej rundzie drogami technicznymi wzdłuż trasy S7.  Zanim jednak na trasę wyjechali tacy „królowie” szos jak Bartosz Huzarski, Grzegorz Krejner, czy Radosław Myszkowski do rywalizacji stanęli najmłodsi  adepci kolarstwa w kategorii ŻAK.

Warunki pogodowe nie oszczędziły zawodników, ale mimo to nikt na mecie nie narzekał. Tym samym rozpoczęto wielkie ściganie w dziesiątej, jubileuszowej edycji cyklu ŻTC BIKE RACE. Szczegółowe wyniki poszczególnych cykli i kategorii wiekowych dostępne są na stronie www.ztc.pl.

W tym roku cykl odbywać się będzie od kwietnia do września i składać się będzie z 11 etapów rozgrywanych na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego.  Drugi etap odbędzie się już 30 kwietnia w Łyszkowicach koło Łowicza. Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące zmagań znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Dodaj komentarz