I etap KROSS ROAD TOUR – jazda indywidualna na czas

Startuje długo oczekiwany cykl wyścigów szosowych organizowanych przez Cezarego Zamanę. Pierwsza edycja rozpocznie się indywidualną jazdą na czas, która wytypuje grupy startowe według stopnia zaawansowania zawodników. Uczestnicy będą ścigać się na dystansie 23 km. Rywalizacja odbędzie się na zamkniętej i zabezpieczonej trasie. Biuro zawodów oraz start i meta zostaną zlokalizowane w Parku Zdrojowym.

Podczas imprezy Kross Road Tour do pomiaru czasu zostanie zastosowany nowoczesny system czipów aktywnych Mylaps Prochip, który do tej pory nie był używany w Polsce podczas  imprez amatorskich.

Dodatkową atrakcją będzie wyścig dla dzieci do lat 8. Wyścigi MiniMini+ Mazovia, to wyjątkowa okazja dla najmłodszych, żeby spróbować swoich sił w rywalizacji sportowej. Na terenie miasteczka sportowego, podczas zawodów głównych, rozegrany będzie mini-maraton na trasie o długości 300 – 400 metrów.

Abywystartować, należy zarejestrować dziecko w biurze zawodów, odebrać specjalny numer startowy i zamontować gow widocznym miejscu na kierownicy. Udział w mini zawodach  jest darmowy! Dziecko musi posiadać kask ochronny.

Cezary Zamana

Oprócz jady indywidualnej na czas, podczas sezonu letniego 2015, rozegranych zostanie jeszcze pięć etapów cyklu Kross Road Tour, starannie dobranych pod względem jakości nawierzchni oraz atrakcyjności terenów. Trasaw Głownie (20.06) będzie najeżona wieloma krótkimi, czasem stromymi podjazdami na otwartej przestrzeni, ze zmieniającym się kierunkiem wiatru. Nowy Targ (18.07) to przede wszystkim wspaniały pejzaż Tatr oraz przejazd koło Zamku w Niedzicy nad Zalewem Czorsztyńskim. Tu będą duże przewyższenia, które są wisienką na torcie wszystkich wyścigów szosowych organizowanych w górach. Przasnysz (29.08), w którym znajduje się fabryka sponsora tytularnego firmy Kross, ma ciekawą rundę z długimi, jak na północne Mazowsze, podjazdami na nowo wybudowanych drogach. A malownicze pejzaże zapierają dech w piersi. W Rawie Mazowieckiej (19.09)zaskoczy krótka, bardzo dynamiczna kilkunastokilometrowa runda. Finałowy wyścig w Nałęczowie (10.10), to prawie wszystkie elementy poprzednich edycji, ale tym razem z rundami, które nie będą się powtarzać. Podczas tego finału będzie także okazja na podsumowanie całego sezonu kolarskiego wspólnie z zaproszonymi gośćmi, zawodnikami i kibicami.

Wyścigi Kross Road Tour, jak podkreśla Cezary Zamana, pomysłodawca i organizator cyklu, będą dawały amatorom możliwość poczucia się jak zawodowi kolarze. Ma w tym pomóc oprawa zawodów, uczestnictwo specjalnych wozów technicznych zgłaszanych przez drużyny oraz całe profesjonalne zaplecze organizatora. Wszystkiemu będą oczywiście towarzyszyć setki kibiców dopingujących uczestników na trasie. Start zawodników odbędzie się wzorem maratonów MTB, czyli na zasadach sektorów. To rozwiązanie wprowadzone pierwszy raz przez Cezarego Zamanę, dziś stosują niemal wszyscy organizatorzy maratonów MTB w Polsce.

Wyścigi szosowe będą oczywiście rozgrywane przy ograniczonym ruchu drogowym na zamkniętych i zabezpieczonych przez odpowiednie służby drogach. Na każdym z etapów obowiązuje określony w regulaminie limit zawodników . Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna i generalna w kategoriach wiekowych, klasyfikacja drużynowa oraz klasyfikacja Open na dłuższym dystansie Mega.

Tytularnym sponsorem wydarzenia jest firma KROSS, największy producent rowerów w Polsce, która w tym roku zaprezentowała nową, rozbudowaną kolekcję rowerów szosowych. Seria modeli Vento to odpowiedź na potrzeby polskich rowerzystów, coraz chętniej jeżdżących na długich dystansach i oczekujących wysokiej klasy sprzętu. Szeroki przedział cenowy rowerów to ukłon zarówno w stronę osób początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników. Na rowerach Vento swoją kondycję oraz wytrzymałość budują zawodnicy Kross Racing Team, na czele z wicemistrzynią olimpijską Mają Włoszczowską.

Szczegóły na stronie www.roadtour.pl

Informacje dla zawodników  [email protected]

Program zawodów – Konstancin-Jeziorna

  • 9.00 -11.00 – zapisy w biurze zawodów na Kross Road Tour
  • 12.00 – zapisy do wyścigu MiniMini+ Mazovia
  • 13.00 – start pierwszego zawodnika do jazdy indywidualnej na czas
  • 12.30 – odprawa techniczna dla uczestników zawodów MiniMini Mazovia i ich opiekunów.
  • 12.40 – start zawodów MiniMini+ Mazovia
  • 14.30 – wręczenie pamiątkowych dyplomów MiniMini+ Mazovia i upominków dla dzieci.
  • 15.00 – dekoracje Kross Road Tour

Dodaj komentarz