Huzar Bike Academy rozwija skrzydła

Na Dolnym Śląsku w kwietniu tego roku utytułowany kolarz szosowy Bartosz Huzarski zainicjował projekt Huzar Bike Academy – program szkoleniowy dla przyszłych mistrzów. Akademia rozwija się dynamicznie, już dziś w treningach, organizowanych przez kolarza bierze udział trzynaścioro dzieci z klas 4-6. W przyszłym roku ma być ich jeszcze więcej.

Bartosz Huzarski jest bardzo zadowolony z tego jak funkcjonuje akademia. Nabór prowadzony jest głównie w mniejszych szkołach, a system szkoleniowy, nad którym pracują instruktorzy z czasem będzie mógł być wykorzystywany również w większych placówkach. Jak przyznaje Huzarski dzieciaki trenują spokojnie, mierząc siły na zamiary. Mają do dyspozycji stroje kolarskie, buty, kaski, wysokiej jakości rowery, przez co mogą poczuć się jak w profesjonalnej drużynie. Członkowie akademii mają za sobą pierwsze starty i sukcesy w mniejszych wyścigach np. Nutella Mini Tour de Pologne.

Akademia Huzarskiego funkcjonuje jako struktura klubu KS Ślęża MAT Sobótka, bazując na doświadczeniu i wsparciu organizacji. Huzarski pozyskuje również sponsorów dla swojego projektu. Kontynuację wsparcia zadeklarowała już polska marka rowerowa KROSS, która udostępnia rowery młodym talentom Huzarskiego, ale także uczniom szkoły Mistrzostwa Sportowego z Żywca.

Huzar Bike Academy 2

Projekt jest bardzo pozytywnie odbierany w lokalnej społeczności:

W akademii mamy dzieciaki z praktycznie każdej wioski z okolic Sobótki, dlatego o naszym projekcie wiedzą wszyscy. Spotykamy się z wielką życzliwością ludzi oraz władz Gminy Sobótka. Dużym atutem na lokalnym podwórku jest fakt, że za członkostwo w akademii nie pobieramy żadnych opłat, co przy pracy z dziećmi daje nam kolejny duży plus mówi Bartosz Huzarski.

Już wiosną 2016 roku do akademii dołączą kolejne dzieci, docelowo ma być ich około 20-25, do tego sekcja juniora i juniora młodszego w Klubie KS Ślęża MAT Sobótka. Podopieczni akademii mają wystartować w kilkudziesięciu wyścigach ogólnopolskich, by sprawdzić swoich sił w rywalizacji z rówieśnikami. Ich kariera sportowa powinna rozwijać się dalej dzięki wsparciu klubu.

Docelowo przy współpracy z KS Ślęża MAT Sobótka chciałbym doprowadzić do powstania grupy orlików, gdzie nasze dzieci za kilka lat znajdą możliwość kontynuacji swojej przygody z kolarstwem. Chciałbym, aby taki właśnie team był dla nich furtką do prawdziwego zawodowego ściganiadodaje Huzarski.

Dodaj komentarz