Górska przeprawa w Wałbrzych Baranowski Tour

To jedyny w całym cyklu Road Tour wyścig o górskim profilu. Przygotowana przez Darka Baranowskiego i Cezarego Zamanę trasa da się we znaki kolarzom. Czeka na nich 1100 m przewyższenia oraz wymagający podjazd w Modliszewie.

Tylko przez pierwsze kilka minut atmosfera w peletonie będzie spokojna. Honorowy start spod Stadionu Nowe Miasto(kiedyś Górnik Wałbrzych gdzie swoją karierę zaczynał Dariusz Baranowski) i przejazd przez dolnośląskie miasto stanowić będzie prolog do piętrzących się przed zawodnikami wyzwań. Ci, którzy zdecydują się na dystans ½ Pro powalczą na 51 kilometrach i 770 m przewyższenia. Ale swoje prawdziwe górskie oblicze Wałbrzych Baranowski Tour odsłoni zwłaszcza na dystansie Pro i jego 89 kilometrach, na których łączna wysokość przewyższeń poszybuje do 1100 metrów. Co gorsza, wspinaczki na kolejne wzniesienia odbędą się w zawrotnym tempie. I to już najpierwszej górze, tak jak to było rok temu podczas pierwszej edycji . Zawodnicy startujący w Road Tour kierowanym przez Cezarego Zamanę podczas każdego wyścigu udowadniają, że nic nie jest w stanie ich zatrzymać, a tę górską edycję zapewne wykorzystają do pokazania swoich górskich możliwości.

Tym razem na ich drodze stanie ciągnący się przez 3,5 kilometra podjazd w Modliszewie o średnim nachyleniu 5,5%. Jakby tego było mało, finałowy 1000-metrowy odcinek na wałbrzyskiej ulicy Józefa Piłsudskiego również prowadzić będzie w górę. Kto tam znajdzie w nogach siłę, by odpalić kolarską bombę, ten wpadnie na metę jako zwycięzca górskiego wyścigu.

Warto powalczyć o dobrą lokatę na sierpniowym wyścigu Wałbrzych Baranowski Tour. Najszybsi kolarze otrzymają atrakcyjne vouchery o wartości 500 zł każdy na zakup kół szosowych Falcon. Na podstawie przeprowadzonych testów wytrzymałości kółoraz przedstawionej dokumentacji produktu, Międzynarodowa Unia Kolarska UCI wydała certyfikat potwierdzający wysoką jakość oraz spełnianie najwyższych standardów. Koła Falcon mogą być wykorzystywane w zawodowym peletonie. Nagrody trafią do:

  • zwycięzcy kategorii Open Panowie na dystansie Pro
  • zwycięzcy kategorii Open Panowie na dystansie ½ Pro
  • zwyciężczyni kategorii Open Kobiety na dystansie ½ Pro.

Wałbrzych Baranowski Tour to nie tylko spotkanie z dolnośląskimi wzniesieniami, ściankami, stromiznami. To także spotkanie z kolarską historią, którą w tym miejscu tworzył Górnik Wałbrzych – klub, w którym jeździli m.in. Bogdan Kuźniar, Krzysztof Zator czy specjalista od górskiej jazdy Radosław Romanik. Najsławniejszym wychowankiem Górnika pozostaje jednak Dariusz „Ryba” Baranowski, który dzięki mądrej opiece trenera Jarosława Nowickiego wyrósł na jednego z najlepszych polskich kolarzy.

I to właśnie z Dariuszem Baranowskim oraz Cezarym Zamaną spotkać się będzie można osobiście w sobotę 24 sierpnia o godz. 16.00 w hotelu Aqua Zdrój, będącym jednym ze współpartnerów wyścigu. Zapowiada się żywa dyskusja o kolarskiej historii ale i o trwającej transformacji współczesnego kolarstwa zawodowego, osiągnięciach obu mistrzów oraz współczesnych trendach w ich ukochanej dyscyplinie. Spotkanie będzie transmitowane na oficjalnym facebookowym profilu Road Tour.

Z okazji Wałbrzych Baranowski Tour zorganizowane zostaną też darmowe zawody dla dzieci. Do jazdy na rowerkach biegowych, cztero- i dwukołowych zaprasza znana z telewizyjnych bajek Rybka MiniMini. Bawić się będzie można w niedzielę 25 sierpnia na Stadionie Nowe Miasto. Dzieci będą rywalizować w kategoriach wiekowych i z podziałem na płeć, co gwarantuje uczciwe ściganie. Na każdego małego zawodnika czeka pamiątkowy dyplom. Będzie można też zrobić sobie zdjęcie z Rybką MiniMini, która tego dnia zawita na wałbrzyski stadion.

Zapisy na Wałbrzych Baranowski Tour trwają. Zgłosić się można internetowo (www.tour.zamanagroup.pl) lub bezpośrednio w biurze zawodów 24 bądź 25 sierpnia.

Komu spodoba się ściganie, powinien zainteresować się pozostałymi wyścigami organizowanymi przez Cezarego Zamanę w tym sezonie w ramach jego cyklu Road Tour. We wrześniu wystartować będzie można jeszcze w Częstochowa Trek Race oraz Skierniewice Road Race.

WAŁBRZYCH BARANOWSKI TOUR

PROGRAM IMPREZY

Sobota, 24 sierpnia, Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua-Zdrój, ul. Ratuszowa 6

• 15.00 -18.00- zapisy w biurze zawodów

• 16.00 – kolarskie spotkanie z Dariuszem Baranowskim i Cezarym Zamaną

Niedziela, 25 sierpnia, Stadion Nowe Miasto, ul. F. Chopina 1a

• 9.00-11.30 – zapisy w biurze zawodów

• 12.00 – start dystansu Pro

• 12.04 – start dystansu 1/2 Pro

• 13.40 – orientacyjny finisz pierwszych zawodników z dystansu 1/2 Pro

• 14.50 – orientacyjny finisz pierwszych zawodników dystansu Pro

• 15.30 – dekoracja dystansu ½ Pro

• 15.45 – dekoracja dystansu Pro

Dodaj komentarz